Jak vypěstovat zamiokulkas bez hlízy

Od: Datum: 11.05.14 18:42 odpovědí: 9 změna: 12.05.14 14:25

Dobrý večer

Před rokem jsem dostala kytku a ve vazbě byl i Zamiokulkas.Od té doby je ve vodě.Kořeny nemá,je ve výborném stavu a chtěla bych si ho zasadit.Co mám dělat?

Děkuji Hönigschmiedová

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.05.14 18:59

Já bych konec poprášila stimulátorem a zasadila do malého květináče s mírně vlhkou zeminou. Moc velká šance na zakořenění není, ale za pokus to stojí. Já ho množím dělením.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.05.14 19:02

Zamioculcas množíme dělením keře, listů a řízky. List před zasazením do vyhřívané půdy osušíme, pro lepší zakořenění použijeme fytohormony. K zakořenění může dojít již do dvou měsíců

http://hobbyzahrada.cz/clanek…kas_zamioculcas_pestovani.htm

doplněno 11.05.14 21:25:

Obrázky nebyly před mou odpovědí viditelné. *hi*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.05.14 19:36

Dobrý večer, mohu se zeptat, proč se ptáte na zamioculcas a na fotce máte ruscus?

Ohodnoceno: 2x

Od: janahe
Datum: 11.05.14 19:59

Děkuji za upozornění a jak se pěstuje tato,když je zatím ve vázeHönigschmiedová

Datum: 11.05.14 20:26

Ještě nikdy jsem se nesetkal s nikým, kdo umí množit ruscus řízkováním, údajně to jde jen u velmi mladých a čerstvých výhonů. Takže je nutné si opatřit čerstvé větvičky a nebo při návštěvě botanické zahrady je poprosit o kousek z trsu, i RNDr. Václav Větvička ruskusem v botance Na Slupi podarovával. A nebo se dají ze zahraničních stránek objednat semínka. Mohu se zeptat, ten váš ruskus je živý? Tzn. narostly mu nějaké listy a přijímá vodu ve váze?

doplněno 11.05.14 20:28:

Tím dotazem jak se pěstuje jste myslela, jak ten ruskus zakořenit, že ano?

Od: janahe
Datum: 12.05.14 08:57

...je živý,pořád hezky zelený,ale žádný list nenarostl.Jen ty"kuličky"co má na listech jsou trochu větší.Tak si myslíte,že ho nezakořním?Zatím jsem udělala zoufalý pokus o množení.Zkusila jsem to jak u Africké fialky.Jeden lístek jsem seřízla,druhý ne,dala do vody a uvidíme.Taky se pokusím nahřát půdu a jeden lístek tam dám ať mám víc želízek v ohni.Já vím,že se dá koupit,ale ráda experimentuji a většinou mám úspěch a to je potom radost.

Datum: 12.05.14 11:23

z těch kuliček jsou posléze květy - kuskus nezakoření z listu - mně tedy aspoň ne .

Datum: 12.05.14 14:25

Datum: 12.05.14 08:08

Několikrát jsem se o to pokoušela i já, když jsem větvičku dostala v kytici. Nepovedlo se ani jednou. *plac*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.