Uhyne mi muchovník?

Od: Datum: 11.05.14 17:24 odpovědí: 6 změna: 11.05.14 22:40

Mám mladý, asi 3 letý muchovník. Letos začal krásně růst a poprvé i zakvetl. Je z jedné strany postříkaný nějakým přípravkem proti plevelu a 2/3 keříku jsou již uschlé. Uhyne mi, nebo se příští rok vzpamatuje? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.05.14 17:48

Nepotěším Vás. Pokud byl zasažen nějakým herbicidem, ten postupně projde do celé rostliny, která posléze uhyne. *nevi*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.05.14 18:33

Příště když se toto stane (zasažení listovým herbicidem), tak IHNED pořádně osprchovat vodou.

Datum: 11.05.14 18:46

Děkuji za rady. Mrzí mne, že mi muchovník odumře. Nevěděla jsem, že je muchovník postříkán herbicidem. První den jsem objevila pouze uvadlé větvičky. Nedávno se tu psalo o spále, také jsem jí měla hned vedle na 2 višních. Bylo mi to divné, že by muchovník byl napaden spálou. O 2 dny později jsem uviděla i spálený trávník před muchovníkem směrem k sousedovo plotu. Byl to cílený postřik herbicidem na muchovník. Je to radost mít takového souseda zahrádkáře.

Datum: 11.05.14 21:51

Mám také takové sousedy. Mně pro změnu "náhodou" postříkali cypřišky. Přesto se stromky po roce vzpamatovaly. Asi bych ostříhala evidentně zasažené části a muchovník bych řádně zalévala...a pak doufala, že třeba je život silnější než lidská blbost a keřík přežije.

Datum: 11.05.14 22:23

Limetka - děkuji za radu. Zítra ho ostříhám, snad to pomůže. Tyto ´´náhody´´ již trvají asi 5 let. Pokud to přežije, tak ho na podzim přesadím jinam.

Datum: 11.05.14 22:40

Nasázejte hned a nový. Tento to má spočítané.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.