Lze sázet rajčata po aplikaci Roundupu?

Od: Datum: 11.05.14 11:14 odpovědí: 4 změna: 12.05.14 15:34

Dobrý den, lze sázet sazenice rajčat do záhonu, který byl před 3 týdny ošetřen Roundupem? Není to zdraví škodlivé?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.05.14 11:35

Můžete v klidu sázet. Není to zdraví škodlivé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.14 13:21
avatar

Roundup je po aplikaci po třech týdnech působením vzduchu a vody bezpečně rozložen.Kromě toho je po tu dobu obsažen jen v tkáních postříkané plevele.Ne v zemině.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.14 21:43

Ahoj. Roundup používám dost. Hodně lidí se ho bojí, i když jim řeknu, že není škodlivý včelám. A je biologicky odbouratelný. Odbouravající se. Reaguje pouze se zelení listovou a potřebuje čas jen asi do dvou hodin, aby se dostal do kořenů. Někdy si lidi myslí, že moc nefunguje, když po aplikaci rostlina hned nezrezaví a neuschne. Je to na ní znát až po týdnu až 10 dnech. Ale už po těch dvou hodinách se dá to co je nad zemí vytrhnout a je skoro jisté, že z kořene nic dalšího nevyroste. Pokud je ta mateční rostlina velká, nebo se dokonce jedná o keř-stromek, je ten řez lepší natřít hustým přípravkem. To potom zastaví cokoliv. Bohužel to nezabírá na takové ty předpotopní rostliny jako jsou řebříčky a podobné. Ty ale asi sejme něco jiného. Když přilétne nové semínko, jde o novou rostlinku a ta zase potřebuje svou vlastní dávku střiku. Pozor na jemný rozstřik. Ten potom vitr zanáší i na místa, kde ho nechceme mít. To potom povoluji trysku a stříkám větším uceleným proudkem. Přímo se trefuji.

doplněno 12.05.14 19:24:

Ahoj. Nonku, docela jsem si v těch elaborátkách početl. Je asi možné, že ve větším použití, a v použití současně s rostlinami geneticky upravovanými, může jeho použití něco znamenat. Ale, jako všechno, co nám někdo od Dětí země tvrdí, nemusí být úplně všeobjímající a dobře. Myslím si, že v mém malém, lokálním použití na trávu, co mi vylézá ze zámkovky, kolem zdí domů a parkoviště nedojde k nějakým potížím. Ze záhonku ve skleníku ten plevel asi budu plet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.14 15:34
avatar

narazil jsem nedávno na tohle

http://www.hradeckralove.org/file/6845_1_1/download/

http://nechcigmo.cz/?tag=roundup

jak se mám k tomu postavit? používat i nadále Roundup? začínám trochu pochybovat o neškodnosti přípravku, kterou hlásá Monsanto

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.