Kamčatská borůvka - jak se oni postarat?

Od: Datum: 10.05.14 13:11 odpovědí: 5 změna: 12.05.14 07:34

Zdravím, poprvé mi letos plodí kamčatská borůvka. Chci se zeptat - zastříháváte ji potom, nebo jak se ošetřuje, upravuje se nějak? Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.05.14 17:18

Kamčatská borůvka není náročná na pěstování. Já jsem u staršího keře vždy vyřezala 4 - 5 leté větvě, aby se keř omladil. Škůdce jsem na ní nikdy neměla, jenom v době, kdy rostou plody, jsem kěř zalévala.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.05.14 20:12

Občas zalít, občas můžete přihnojit, řezat přestárlé nebo zahušťující větve. Zcela nenáročná.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.05.14 20:15
Rad bych se přidal s otázkou ohledně množství úrody. Mam ji asi 4 roky, plody dobré ale není jich víc než prstů na rukou...
doplněno 11.05.14 20:35:

zatím jsem moc nepřeřezával, hnojil cereritem :) Zkusím tedy omladit, díky

doplněno 12.05.14 07:45:

jj, úroda nula od nuly pojde. Dám ji 2 roky a jinak její krásné místo převezme "rozinka", ta rodí jak prdlá. kanadské plodí taky kýblíky borůvek... kamčatce nerozumím :)

Datum: 11.05.14 20:26

clayman - v době tvorby plodů by kěř neměl trpět suchem. Pokud dlouho neprší, stačí zalít jednou týdně. Nemáte na keři přestárlé větve? Nevím, čím keř hnojíte, mně se osvědčilo hnojivo na bobuloviny. Každé jaro jsem ke keři přidávala trochu kvalitního kompostu.

Od: mija*
Datum: 12.05.14 07:34

Vidím že nejsem sama co se tyče úrody plodů...prořezávám,omlazuji a hnojím současně z kanadskýma borůvkáma hnojivem pro borůvky.Kanadská má úrodu bohatou, kamčatské mám jako okrasné keříky,sem tam nějaký plod.Nevím čim to je.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.