Břečtan na plot z pletiva?

Od: Datum: 08.05.14 11:17 odpovědí: 7 změna: 10.05.14 22:15

Dobrý den,

břečtan je stále-zelený celý rok, chci nějak odstínit jednu stranu zahrady za kterou je neudržovaná louka a roste tam kde co.

Kdybych vysadila břetan k plotu, který je z pletiva, které je i zalité v ochranném plastu... zajímá mne zdali by břečtan plot nezničil.

Za jak dlouho by asi břečtan obrostl a tudíž zneprůhlednil plot? výška je 180cm.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: macka80*
Datum: 08.05.14 11:21

Co třeba psí víno,mám s ním lepší zkušenost na plotě

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.14 11:36

Psí víno roste rychleji a není stálezelené,,,je z toho dost binec .Může se stát i prověšení plotu,,je těžké. Volila bych Břečťan,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.14 12:27
avatar

Psí víno nikdy více, plot obrostl velmi rychle, když bylo víno zelené nemohli jsme ani utáhnout branku jak to bylo těžké a doufám, že letos jsme se ho konečně zbavili dík totálnímu herbicidu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.14 13:10
avatar

Všechno potřebuje svoji péči. Obojí je velká liána. Na obrůstání plotu je vhodné obojí. Jestli se rozhodnete pro to či ono, je na vás. Jen pro přísavník je to, že se po celou dobu vegetace různě mění - barevné rašení, kvetení a portrava pro hmyz, na podzim bezkonkurenční zbarvení. A že opadává? V zimě stejně neoceníte ani břečťan, protože zahradu tolik neužíváte. Obojí je potřeba alespoň jednou za dva roky trochu prostříhat. Ostříhat právě ty dlouhé nepnoucí nebo přepadávající či přerůstající výhony. Právě proto, aby nebyly moc těžké. Dobře se to řeší v jarním období před rašením. Zabere to méně času než thújový živý plot. Obojí řez dobře snáší. Navíc je ohromnou výhodou, že nezaberou prostor zahrady, především v těch malých satelitových zahrádkách. Ptáte se jestli nezničí plot - zničí, protože se proplétá a těžko to z něj pak dostanete.

doplněno 11.05.14 21:17:

Nedostane nebo jen obtížně. Břečťan je v podstatě dřevina, stonky tloustnou. Pletivo tak vroste do dřeva. Dělá to tak i wistárie nebo trubač.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.05.14 18:07

Proč by to chtěla z něho dostat,když ho tam chce?Kdyby byl na dřevěné mřížce,tak to by vrostly příchytky do dřeva,ale do plotu z oček to těžko.Snacha měla plot obrostlý a dala to pryč a má tam rohože bambusové,což udělala velikou chybu.Rohože musí měnit,rozpadají se .A tak měla krásný zelený plot i v zimě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.14 16:00
avatar

Floro to popsal dokonale. *palec* Když napadá sníh na břečťan s listy, bude vážit tunu. Psí víno listy na podzim shodí a zůstanou jen stvoly (nebo jak se tomu říká) a sníh se neudrží.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.14 22:15
avatar

Dobrý nápad,břečťan se chytí velmi rychle.Výhodné je to,že se dá použít co nejlevnější pletivo jako nosič.

JB

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.