Jaký postup po sestřihu thuji?

Od: Datum: 08.05.14 06:18 odpovědí: 6 změna: 08.05.14 12:23

Thuje jsme každý rok sestřihávali jen na výšku.Včera jsme je z jedné strany sestříhali i na šířku,zdálo se nám že dost přesahují k sousedům, asi jsme to přehnali, vzali jsme je víc a jelikož je máme už asi 10-12let tak jsou zevnítř proschlé a ted to vypadá i ošklivě, sice jen z té strany od souseda ale i tak.Jsem z toho neštastná,poradte čím podpořít myslím něco na ty obschlé vnitřky aby se co nejdřív zazelenaly,anebo to zaroste novýma větvičkama a nebude to vidět. Díky za každou radu či zkušenost.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.05.14 07:14
avatar

A to je přesně ten problém u zeravových živých plotů. Jak zajedete až příliš do starého dřeva, je to škaredé a jen těžko z vyholených míst znovu obráží, protože to prostě nemají ve své genové výbavě. To kdyby jste měli plot z listnáčů nebo třeba z tisu, tak to je jiná. Snad poradím jen přihnojit hojivem na jehličnany, možná podpořit zálivkou každý týden a modlit se, že se vzpamatují. A začněte stříhat i z vaší strany - ne do starého, jen začít zarovnávat, protože se začnou rozklesávat. Ať předejdete stejného důsledku jako ze sousedovic strany.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.05.14 07:24

Nebuďte nešťastná, ale bohužel neobroste.

doplněno 08.05.14 07:39:

Vemte to tak, že se můžou stát daleko horší věci než neobrostlé thuje.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mija*
Datum: 08.05.14 07:29

No to to, neobroste?To teda neštastná budu...ale chybama se člověk učí.

Od: mija*
Datum: 08.05.14 07:33

Děkují moc za radu,hnojivo na jehličnany mám tak se pokusím je vyburcovát k životu.Hezký den přejí.

Datum: 08.05.14 11:41

Já bych mezi ty tůjky zasadila živý plot ..roste rychle a zakryje to.A není problém ho zakrátit

Jinak hnojivo na tůje myslím Hořká sůl,,,,je to i na postřik a i ke kořenům..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.14 12:23
avatar

Zavináč, jaký živý plot, živý plot je obecný název pro nějakou rosltinu? Nejspíš ale myslíte břestovec? Ale do zapojeného živého plotu by jste ho těžko nasázela. Každopádně obdivuji toho, kdo si nasadí břetovec na zahradu. Asi má hodně volného času být otrokem jednoho živého plotu. Hořká sůl podporuje sytost barvy. Hořčík je základním stavebním prvkem chlorofylu, tzn. že dostatek Mg znamená dostatek chlorofylu což znamená pěkná zelená barva v rámci možností kultivaru. Např. žlutý kultivar prostě zelený nebude. A to neplatí jen u jehličnanů, ale ale i listnáčů. Pro podporu růstu je vhodné hnojivo s dostatkem dusíku a fosforu (třeba cererit, NPK, kompletní hnojivo pro jehličnany, ráda doplńuji i granulovaným hnojem ve štědré dávce).

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.