Kosatce - nekvetou

Od: Datum: 07.05.14 21:17 odpovědí: 5 změna: 12.05.14 20:21

Dobrý den,

mám na chatě už víc jak 20 let záhon kosatců, problém je, že z těch asi 30 kosatců kvete 1-2, letos to vypadá, že asi žádný nevykvete. Protože jsem je nikdy ničím nehnojil, tak mě napadlo, jestli třeba nekvetou, protože už nemají potřebné živiny. Nevíte, jestli a čím se mají přihnojovat, příp. jiný důvod, proč nekvetou?

Díky moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.14 21:35

Jejda jejda.Myslím že kdyby jsi dvacet let nejedl tak už nejsi na světě.V první řadě bych je okopala ,taky je potřeba je rozdělit.Já hnojím Namočenyma kopřivama,kuřincema a nebo hnojivem na kvetoucí kytky.Honem jim dej najíst :) :) :)

doplněno 08.05.14 17:20:

Slepičí hnojivo dostaneš koupit,tekuté.

doplněno 08.05.14 17:25:

A rozdělíš je tak že je vyryješ ,ještě bych počkala až tak v srpnu.Pokud letos nebudou kvést tak mužeš hned.nalámeš je a zasadíš kousek od sebe.A při tej příležitosti jim pořádně nakypři pudu.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.05.14 21:47

Díky, já tomu pěstování bohužel nerozumím, kdysi se o to starala máma, ale už tu těch 20 let není... Copak já je opatrně okopávám a odpleveluji, ale nevím, jak se mají rozdělit? Hnojivo zkusím nějaké sehnat, slepice nemáme, je to jen chata..

Datum: 12.05.14 20:21

Díky, teď jsem je o víkendu kontroloval a nakonec jsem našel pár poupat Takže to s nimi nebude tak špatné. Ale to rozdělení v srpnu vyzkouším a hnojivo seženu. Jsou to ty, co na obrázku. Díky.

Datum: 07.05.14 21:51
avatar

Taky jsem zahradník z leknutí a kosatce mi naopak nikdy nekvetly. Až letos poprvé, nejspíš proto, že si z toho záhonku udělal můj kocourek záchůdek a pilně hnojil i celou zimu. Asi na tom hnojivu něco bude ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.14 10:43
avatar

Je rozdíl mezi jednotlivými druhy,nejobvyklejší je pěstování tak zvaných amerických kosatců.Ty se vyznačují velkou barevnou paletou a velikostí květů.Ale požadují aspoň jednou za pět let změnit stanoviště,přesadit hlízy na podzim do nového záhonu.Ten obsahuje výživnou,propustnou zem,hlízy se jen položí na povrch,zemí se zahrnou pouze kořeny.Chyba při pěstování kosatců může být právě v tom,že se hlízy zasypou zeminou.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.