Elektrické vyžínače

Od: Datum: 05.05.14 22:30 odpovědí: 10 změna: 06.05.14 19:17

Dobrý den. Najde se někdo s milých rádců, kdo rozumí vyžínačům? Už jsem zkoušel dva tipy a samý problém, víc rozebírám než seču. Nejde mi o nic zázračného , jenom dosíct po sekačce pár metrů několikrát ročně. Koupil bych stroječek kol. 1000kč. Firma jakákoliv, ale jednoduchý a spolehlivý. Děkuji za případnou radu a nasměrování, snad se nebudu muset vrátit k srpu. Sadlik.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mire
Datum: 05.05.14 22:50

A v čem byl problém s těmi vyzinaci?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.05.14 04:01

Nevím jestli mohu uvádět firmy, ale u jedné se neustále smotávala struna,čili posun nebyl,takže jsem jenom rozebíral,postrkoval strunu, až se poničila kazeta,koupil jsem novou a znovu to samé,dal jsem to do servisu,předělali mi to na dvě struny a neposík jsem ani jednou a struna s kazetou začala vypadávat,protože úchyty pro zasazení kazety jsou neskutečně ometené,a ještě pružina je pryč jako by tam nemohla být nějak jištěna.Vždycky jsme doma říkali,koupíme radši od známé firmy tam budou chyby vychytané,v těchto případech jsem se velmi zklamal. Děkuji za návrh už jsem HECHT studoval,bojím se abych zase nenaletěl,proto se takhle vyptávám. Zdraví Sadlik.

Datum: 05.05.14 23:04

Já měl blackdekra(1rok spálil se motor),bosh (1a1/2 roku popraskaly plasty,alko(3roky ulomil se držák motoru)teď válčím 3rokem s něčím takovým (ale silnější typ asi se už nedělá) a zatím největší spokojenost http://www.zbozi.cz/vyrobek/einhell-bg-et-5030-blue/

doplněno 06.05.14 18:59:

No já jsem zase tu automatiku zrušil .Raději každých 10min.povytáhnu ručně ale jedním návinem obseču 4x zahradu s automatikou zapnutí-vypnutí jsem posekl jednou,s poklepávací jsem zase urval ty držáky motoru

Datum: 05.05.14 23:15

Zdravím,
předpokládám, že jak píšete o tom, rozebírání, tak že se jedná o rozebírání cívky se strunou - tzn. že máte vyžínač, kde musíte strunu posouvat (povytahovat) do záběru ručně. Tomu se lze vyhnout tím,že místo obyčejné hlavy pořídíte vyžínač s automatickou hlavou (struna se posouvá sama buď pomocí lehkého úderu hlavou o zem nebo odstředivou silou po vypnutí/zapnutí)
Také už mi prošlo rukama několik různých typů vyžínačů (strunových sekaček). Pokud bych měl nějaký typ doporučit, byl by to tento http://krovinorezy.heureka.cz/hecht-grizzly-ert-500-rs/. Vlastním už 6let přesně tento typ, jen pod značkou Florabest (prodávaný v LIDLu) a nedám na něj dopustit. Sem s ním velmi spokojený a přiznám se, že se divím, že přes zátěž, kterou ode mne v minulosti dostal (nejen že jsem s ním dosekával zbytky u obrubníků, ale dokonce jsem s ním sekal i vysokou trávu na sušení apod.), ještě stále a bez poruch pracuje. Mezi jeho výhody kromě automatické hlavy (struna se povysouvá sama při každém zapnutí motoru) patří variabilita (celou hlavu s motorem lze pomocí pedálu sklápět; celou hlavu lze otočit o 90°, takže se nechají sekat kolmé stěny; lze teleskopicky nastavit délku rukojeti).
U tohoto strojku se mi to zatím nestalo, ale z jiných vyžínačů mám také zkušenost s tím, že když struna praská v hlavě a nebo se tam speče dohromady a vysouvání pak nefunguje, je to většinou špatným navinutím struny na cívku.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.05.14 05:43

potíže odpovídají ceně. Já obdobně koupil levnější benzinový vyžínač a při každém sečení /dosekávání/ jsem se s ním odbobně trápil,až jsem jej nyní ostavil. Pořád platí -. nejsem tak bohatý abych kupoval levné věci.

Datum: 06.05.14 06:57
Koukal jsem, že nejlevnější vyžínač Stihl stojí 1690,-kč. Myslím, že po vašich zkušenostech s číňanama by neškodilo koupit ověřenou kvalitu.

Datum: 06.05.14 19:17

Nevím jak je to propojené v dnešní době, ale u mne se nejednalo o Čínany ,ale značky BOSCH A AL-KO.

Datum: 06.05.14 07:33
Mám Flymo Contour 700 PowerPlus a jsem spokojen. Dvě hodiny sekání přerostlé trávy nejsou žádný problém. Naopak nějaký Bosch jsem v neděli málem spálil...
doplněno 07.05.14 12:10: Pardon, nebyl to Bosch ale Black&Decker.

Od: vyzinac
Datum: 06.05.14 09:07

Zvažuji si pořídit vyžínač na baterku, je to blbost? Stačí mi, když vydrží na jedno nabití 20-30minut, jenom na doladění kolem terasy a podobně. Travní sekačku mám benzínovou, ale vyžínač mám na elektriku a to tahání šnury mě nebaví...Je jasný, že nová baterka bude stát pokaždé asi dost peněz, to mám zjštěno, prej i 2litry, ale zase na druhou stranu jak často budu měnit baterku, můžu třeba starou baterku časem i repasovat. Jestli máte někdo zkušenost s vyžínačem na baterky, prosím poradte.

Dík

Datum: 06.05.14 09:29

Taky nesnáším elektrické šňúry na zahradě. Aku vyžínač mám druhou sezonu. Přikoupil jsem ještě jednu baterii, protože na jedno nabití jsem všechny potřebné okraje neposekal. Zatím spokojenost. Mám Black Decker. Přesný typ z hlavy nevím, ale něco takového: http://www.rucni-naradi.cz/bl…glc1823l-aku-strunova-sekacka

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.