Jak zasadit cibuli květiny Glorioza

Od: Datum: 05.05.14 07:25 odpovědí: 6 změna: 05.05.14 10:14

Dostala jsem cibuli této květiny při objednávce od zahradníctví Starkl,v návodu na pěstování bylo uvedeno že se má zasadit do květináče vodorovně a tak jsem ji dlé návodu zasadila.Chtěla jsem se o květině dovědět něco víc a vyčetla jsem že se má sázet ztluštělým koncem dolů(cibulka této květiny má tvar mrkve).Tak prosím o radu zda někdo víte jak se správně sázi.Moc děkují.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.05.14 07:57

Sázím opravdu vodorovně, do široké misky.

Tento rok mám třetí hlízu. Spíš než mrkvev vždy připomínala párek.

Z první hlízy vyrostla před lety nádherná rostlina, ale nepodřilo se mi ji uchovat přes zimu (ukládala jsem spolu s hlízami begonií). Druhá hlíza neudělala vůbec nic. Nevím, jestli jsem už dostala špatnou, nebo jestli jsem něco zavinila já. Současná třetí hlíza už má asi 20 cm výhon.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.05.14 08:53

Hlízu gloriozy sázím do normálního květináče zhruba 8 cm hluboko, do vodorovné polohy. Tvar je dán velikostí hlízy. Malé jsou jednoduché jako ta mrkev, velké jsou dvojaté jako párek. Chce hodně světla, vody, živin, protože hlíza odumírá a roste jiná. Pne se pomocí listových úponků, která se tvoří od třetího listu. Celá je slušně jedovatá. Po odkvětu odumírá. Ponechejte v květináči, dejte na suché chladné místo a zapomeňte na ni. Na jaře, až si zase vzpomenete, že ji máte, přesadit a pěstovat znovu.

doplněno 05.05.14 08:57:

Pro inspiraci loňské obrázky.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 05.05.14 09:14

Bimbam. Když hlíza neroste, tak je otočená. Na nenarašené hlíze se špatně určuje, kde je vzrůstný vrchol a když je otočená, tak neroste. Pokud tedy po např. měsíci neroste, opatrně vyndat a otočit o 180 stupnů. Stalo se mi to už dostkrát.

doplněno 05.05.14 09:33:

Nevím, jak dlouho už gloriozy mám, ale deset let to určitě bude. Nikdy mě přes zimu žádná neuhynula. Jinak je pěstuji venku v květináči a pnou se po smrčku. Letos jsem s nimi ještě nic nedělal, ale o víkendu začnu hledat, kam se je vůbec na podzim dal.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.05.14 09:27

Děkuji za radu. Ta jedna předloňská, co nevyrašila, už je zkrátka pryč. Letošní se daří.

Toto téma mě zajímá, budu ho dál sledovat s velkým zájmem, Už chci hlízu nádherné rostliny uchovat přes zimu

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.05.14 08:55

Mrkněte se:

Ohodnoceno: 3x

Od: mija*
Datum: 05.05.14 10:14

Moc vám děkují za radu... vyobrazení pro laika je výborné. Přejí hezký den.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.