Zamioculcas neroste

Od: Datum: 02.05.14 15:08 odpovědí: 7 změna: 02.05.14 19:09

Zdravím,prosím o radu úspěšné pěstitele této hezké květiny. Mám dva kousky,ale jsou takové nijaké,když vyroste výhon,je slabý,má sotva 3 lístky,zároven další zhnědne a zajde.Samozřejmě se radím,čtu návody na internetu,hnojím,málo zalévám atd.Mám pocit,že všude kde je vidím,jsou hezčí,sytě zelené s pevným stvolem a listy,moje jsou mrzácké,kde dělám chybu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.05.14 15:18

zdravím, mám ho doma já i tchyně, obě ho máme dost daleko od okna, v rohu místnosti, zalíváme střídmě, nehnojíme, tchýni vypustil nové silné stvoly, mně jeden a k tomu mi kvetl, na vašem místě bych ho dala někam kde není moc světla a nepřeháněla to s péčí, občas přihnojit, zalít ...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.05.14 15:37

Děkuji za odpověd,mám je taky v rozích místnosti,zalévám až když jsou zcela suché,právě čtu pokaždé něco jiného. Dokonce jsem četla,že chtějí honě vody a slunce,nejlépe letnit na balkoně,pak zase stín a skoro žádnou zálivku atd. Tak nevím,asi nějaká zlatá střední cesta

Od: alik®
Datum: 02.05.14 16:09

Zkuste přesadit. Možná má něco v zemině co mu nedělá dobře. Jinak já ho mám vedle okna, tak že má dost světla, ale ne sluníčko. To mu nedělá dobře. Chce rozptýlené světlo a se zálivkou opatrně, ale nenechávat úplně vyschnout. Čas od času mi taky zhnědnou a uvadnou listy, ale to je přirozené. Mám listy skoro metr dlouhé.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.05.14 16:32

Přesazeno čerstvě,snad se proberou...Děkuji

Datum: 02.05.14 17:06

Jiskro když jsi ho přesadila ,doufám že jsi nepoužila velky květináč.Květináč jentakovy aby se ti do něho vlezla rostlina.Až proroste tak se přesazuje o centimetr větší nádoba.A moc nezalívat.To je nejčastější chyba pěstitlu .Rostlina se snaži zakořenovat a nemá sílu vyhánět na nadzemní část.Moc nezalévat a v zimě jen minimum.Světlo je pro ni dobré a rozptylené světlo také snese.Já ji mám na třetím místě a všude se ji daří dobře.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.05.14 18:06

Tak tam bude asi chyba,mám o dost větší květináč na stejně výhonů,je to celé rozeklané do stran,mám ho přesadit do menšího?

Datum: 02.05.14 19:09

Jiskro do co nejmenšáho,jen aby se ti tam vlezl spodek květiny.A až bude vyplněny květináč tak třeba na jaře nebo za dva roky na jaře o centimetr větší květináč.A to se tak dělá se všema kytkama.A u kytek ktery mám prokořeněny a už nechci větší květináč tak seříznu kousek kořenu z boku a ze spodu a sesypu vrchní zeminu a doplním novou zeminu.Atˇse daří . :)

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.