Jakou odrůdu rajčat k pěstování na parapetu

Od: Datum: 01.05.14 21:02 odpovědí: 2 změna: 02.05.14 06:58

Jakou odrůdu bych si měla koupit, když chci pěstovat rajčata doma v květináči na parapetu. Byli to rajčata velikosti cherry rajčátek, byl to nízoučký keříček. V zahradnictví mi řekli, že to jsou hrnkové rajčata, ale mám z nich vysoké rostliny do 3/4 oken, to určitě nejsou ty, které jsem měla na mysli.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.05.14 22:56
avatar

Já pěstuji v truhlících (lze po jednom i květináči) malá rajčátka Vilma a Minigold. Je jich i více druhů. Vypěstuji si je ze semen vysazená v březnu, nyní mi už kvetou. Rostou velmi pomalu, přepichuji je do malých kelímků a později do truhlíků.

Příští rok si je sama vypěstujte, budete vědět, co vám vyroste. Vy máte asi klasická vysoká rajčata a ty ještě stále porostou do výšky.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: mija*
Datum: 02.05.14 06:58

Já jsem si začatkem března malé rajčátka odrůdu Vilma vypěstovala stejným postupem jak popisujete. Některá rajčátka jsou vysoké 20cm-25cm a začinají kvést,u ostatních se mi zdá že mají rozestup mezi větvičkama delší a budou podstatně vyšší což už jsou ted a ještě nekvetou. Odruda i postup stejný.Minulý rok, ale to jsem měla jinou odrudu balkonovek mi vyrostly až do jednoho metru a i plody měly větší.Nevím jestli už i ty semena nejsou z mutované.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.