Nemocné muškáty

Od: Datum: 29.04.14 15:47 odpovědí: 3 změna: 29.04.14 19:31

V pátek jsem dala muškáty na plech okna a třetí den se na nich začala dělat nějaká nedobrota. Není vidět žádný hmyz, žádný živý tvor na nicj není. Ale rostlinky vypadají nezdravě a postupuje to rychle. Vyfotila jsem hodně postižený list a taky proti světlu. Vypadá to, co na nich je, jako hnědý strup. *plac* V OBI prodavačky-zahradnice, udělaly poradu, radily se dlouho a shodly se na tom, že škůdce to není. Doporučily mi DITHANE, širokospektrální granulovaný fungicid s protektivním účinkem. Ať to zkusím, že si úplně jisté nejsou. *plac* Namíchala jsem to od oka, protože zvážit ta trošička na 3 dcl vody, to není jednoduché a muškáty postříkala. *sok* Viděli jste tohle někdy? Víte, co s tím? Umíte poradit? Bylo to v zemině nebo ve vzduchu?

doplněno 29.04.14 15:49:

Není to příliš dobrá fotka, ale nejlepší asi z desíti, co jsem dokázala.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.04.14 16:02

Najděte si korkovitost listů. Způsobuje to přílišná zálivka nebo vlhkost nebo zálivka studenou vodou.

doplněno 29.04.14 16:25:

S tímto mám své zkušenosti, protože jsem pěstoval převislé plnokvěté muškáty ve dvou metrovém truhlíku bez možnosti odtoku vody. Byla to alchymie je nepřelít.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.04.14 16:19

Fakt to tak vypadá! Mám samozavlažovací truhlíky a ještě jsem do zásobníku vodu nelila, ale nadbytečná mohla odtéci. Sem si myslela. A ono ne! pckop, myslím si, že jste to vyřešil. Děkuji vám *pusa*

doplněno 29.04.14 17:11:

Jojo, také je mám plnokvěté, převislé. Myslím si, že se jim nelíbilo vystěhování z obývákového prosluněného parapetu na jih, na kuchyňské ven, na plech, na sever, bez sluníčka. Musím jim říct, že jestli chtějí žít, musí se zasnažit. Já už nemohu udělat nic. *ee* 70 kč za DITHANE v čudu. Mohla jsem mít kuře. Že já se nejprve nezeptala tady *zed*

Datum: 29.04.14 19:31

Je to změnou protože je v noci ještě zima a muškáty nemáte přivyklé va chlad.Také je mužete mít moc zalité.Zalévat až je zemina proschlá a neprolívat až do mokra.Teprve se prokořenˇují.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.