Smrček, správný růst

Od: Datum: 28.04.14 12:59 odpovědí: 3 změna: 01.05.14 18:48
Dobrý den. Vloni na podzim jsem zasadil na zahradě smrček. Okolo třiceti centimetrů. Špatně jsem odhadl kolmost a nyní je krásně vidět, že roste do strany.
Ptám se, co s tím? Přesazovat když se chytil už nechci. Že by se růstem srovnal nechci spoléhat. Tak mě napadá udělat mu prostě oporu a přivázat provázkem. Ale nevím zda to bude u jehličnanů vhodné. Pokud ano za jak dlouho mohu oporu odstranit? Děkuji

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.14 13:13

Předpoklad u smrčku je, že se srovná časem sám, jestli to tedy není nějaký kultivar "patvar".U smrčku zasázeného na podzim, u kterého není ještě předpoklad velkého zakořenění, bych řešil šikmý růst narovnáním. Na stranu, kam se naklání bych vrazil rycí vidle a vpáčil bych ho do vodorovné polohy a vzniklou mezerku bych zasypal zeminou.

doplněno 28.04.14 13:37:

30 cm skrček není zase tak velká páka a do šutru špatně koření. Opravuji tedy: mezerku napěchovat zeminou.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ben®
Datum: 28.04.14 13:22
avatar

Dobrý den, kdysi jsem to řešil stejně, jak píše kolega. Jenom jsem do mezery vrazil ještě velký kámen, abych ten stromek zafixoval. Myslím, že mu to nijak neublížilo, rostl potom rovně řadu let. Ale, bohužel, už není - musel ustoupit stavbě. Zdravím!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kladivko
Datum: 01.05.14 18:48
Děkuji za rady. Nakonec jsem použil to vypáčení. Teď už je pěkně rovný.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.