Zakubení plevele před vysetím nového travníku

Od: Datum: 25.04.14 11:49 odpovědí: 5 změna: 26.04.14 18:52

Zdravím

Máme dotaz

S manželkou máme novostavbu a postupně zavážíme zeminu okolo domečku.Půlku již máme za sebou.Máme navezenou ornici a v místech,kde chceme vyset trávu-travní semínka né marihuanu bychom se rádi zbavili plevele,který už pomalu začíná .Čím to nejlépe,nejlevněji a bezpečně postříkat a zlikvidovat tak aby potom mohla růst nová travní směs?

Samozřejmě se nejedná o nějakých 20m2,takže i něco cenově dostupného-nejsme bohatí.

Díky moc Tom


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: anonym0
Datum: 25.04.14 12:00

Uplne nejlevnejsi je polit plevel velmi horkou vodou. Ucinek je temer okamzity. Jinak osobni zkusenost je, ze nejlepsi vysledek na rucni vytrhani plevele i s koreny, velmi pracne, ale ucinne. Najdete si podle nejakeho herbare na internetu, co to je za plevel a jak se ho zbavit. Nektereho plevele se zbavite snadno proste jen tim, ze ho sekate spolecne s travou a druhy rok od nej mate pokoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.14 12:05
avatar
On to bude trochu oříšek. Totální herbicidy zabírají při styku se zelenou listovou plochou takže by bylo nejlepší pozemek uvláčet aby se vytahalo co nejvíc kořínků a oddenkú, pak nechat plevel měsíc až vyroste zbytek plevelů ze semínek a teprve pak ho ničit. Když ještě započítám 14dní než postřik zabere tak jsme někde v půli června a to není nejlepší čas na zakládání trávníku pokud zrovna nebude fungovat medardova kápě. Co vybrat za chemii je jen na vás myslím že cenové relace roundup -dominátor -talon se nebudou moc lišit.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.14 13:45

Záleží na tom, jaké plevele tam máte. Na jednoleté je škoda peněz za chemii, ty zničíte při přípravě půdy a stejně další porostou z půdní zásoby. Horší jsou plevele vytrvalé. Dvouděložné vytrvalé plevele (např. pcháč, smetánka) se dají zničit již v založeném trávníku, takže pokud jich není moc, tak bych taky neřešil. A zbyl nám pýr.Ten z trávníku nedostanete žádným způsobem a trávu časem úplně potlačí. Jestli tam tedy máte pýr, nechat řádně obrůst a použít totální herbicid. Co časem ale vyleze z navážky, to dnes nikdo neví.

doplněno 26.04.14 00:10:

humbucker, ono je to trochu jinak. Přijde-li déšť hned po postřiku (chcete-li do dvou hodin), postřik se spláchne z povrchu listů a ošetření bylo zbytečné. Za ty dvě hodiny postřik rostlina přijme do sebe, ale není rozveden do celé rostliny a ještě neučínkuje. Takže zase, jestli odstraníte nadzemní část brzy, kořeny ještě nejsou zcela zasaženy, regenerují a opět obrazí. Sice mohou vzniknout růstové deformace, ale plevel roste. Proto totak píše těch deset dní než postřik zabere.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.14 21:19

Ahoj. V návodu k Roundupu je psáno, že by po aplikaci nemělo dvě hodiny pršet. Tak že, zabírá to ne za 14 dní, ale do těch dvou hodin. Zrezne to tak do týdne - 10 dní. Ale mrtvý je to od kořenů skoro hned. A neškodí včelám a jiné havěti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.14 18:52
avatar

Toták radí správně.Než vysejete trávník,důkladně zalejvejte,aby všechna semena vyklíčila a pak teprve postřikujte herbicidem-.Po dalších 14 dnech vysévejte trávník.Pokud nějaká plevel i přesto vyklíčí,pak použijte postřik jen na tyto rostliny.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.