Jak této palmě pomoci?

Od: Datum: 01.06.14 23:53 odpovědí: 6 změna: 02.06.14 15:43

Zdravím všechny.
Potřeboval bych pár rad. S rostlinami nemám téměř žádné zkušenosti, mám tuto palmu asi 5 let a tuhle zimu se úplně zbláznila. Vyrostla cca o 50cm, velké zelené listy opadali a rostla do výšky a stále se tvořili a zase odumírali listy, nakonec vyrazili &snad nové budoucí větve& a nevím co s ní a ani její název. Nechci o ní přijít, předem mnohokrát děkuji za rady, Jakub.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 02.06.14 05:59
avatar

Dobrý den, a nebyla ta rostlina dříve jinde a přemístěna? Pokud se rostlinka moc vytahuje, tak to může být nedostatkem světla. Pokud tomu tak je, tak ji přemístěte ke světlu. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.06.14 06:57
avatar

Není to palma, je to s největší pravěpodobností dracena.

Dracenám už knímek neobroste. I těm, které jsou pěstovány v dobrých světelných podmínkách, spodní listy opadávají a časem je vhodné je zmladit. Ve vašem případě bych doporučila ořezat vršky, dát je zakořenit a pěstovat nové mladé rostliny.

Spodmí mladý výhom bych nechala, tři dlouhé výhony zkrátila na nějakých 30 cm a čekala, že se objeví nějaký boční výhon a rostlina se rozkošatí. Pravděpodobně bude po ořezání vhodné i přesazení.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 02.06.14 08:51

Zelené výhony odlomte, konec namočte do práškového stimulátoru a zasaďte do směsi zeminy s pískem. Zalévat jen hodně mírně, přes květináč přetáhnout igelitový sáček, ale denně rostlinky vyvětrat, aby nezplesnivěly. Měly by vám zakořenit. Původní rostlinu už určitě nezachráníte.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jakub89
Datum: 02.06.14 09:47

Mockrát Vám všem děkuji :) pokusím se o kouzla co radíte a snad to nepokazím a vzejde z toho něco pěkného.. Ještě jednou děkuji. Kuba

Datum: 02.06.14 10:15
avatar

Když doma stimulátor nemáte, klidně dejte to, co odlomíte, uříznete do skleničky s vodou. Bude jim to chvilku trvat, ale kořínky pustí. Ale ne do jedné skleničky, leda že byste je chtěla sesadit do jednoho květináče. Kořínky se jim ve vodě propletou a odělit je od sebe, bez poškození, není vůbec snadné. Pak ty květináčky raději menší, než větší. Než v zemině zakoření, ve velkém květináči trvá dlouho a zemina se znehodnotí a zelená část neroste, dokud rostlinka pořádně nezakoření.

doplněno 02.06.14 10:23:

http://loskutak.nova.cz/clane…/juka-dracinka-a-dracena.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.14 15:43

Uřízněte kmínky a ponechte asi deset centimetru a dejte na okno.Měla by obrust a uřízlé kmínky dejte zakořenit. :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.