Hrách neroste

Od: Datum: 19.04.14 19:47 odpovědí: 3 změna: 21.04.14 14:48

Dobrý den,

řešíme zvláštní problém na naší zahradě. Již 3. rok po sobě se nám nedaří vypěstovat hrách. Vždy zasejeme a za nějakou dobu vyroste jen zhruba 10% semen. Mysleli jsme si, že to mohou způsobit drátovci, ale jiné plodiny rostou i na tom samém záhonu stejně, včetně brambor, na které by drátovci určitě také zaútočili. Dnes jsem se snažila v zemi najít semena hrachu, která jsme tam před měsícem a půl seli po dvou až čtyřech kusech, ale nepodařilo se mi najít nic. Jen občas rozměklé "cosi", asi shnilý ten hrách, když jsem to "něco" rozemnula v ruce bylo vidět, že ve vnitř byli asi milimetroví, jako vlas tencí, skoro průhlední červíci, ale nevím, zda to byla příčina nerůstu hrachu, nebo následek... Prosím poradíte? Máme hrách moc rádi a další rok po sobě bez něj si neumím představit!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.04.14 06:20

Toť otázka pro zemědělce,ale dvě věci - hrách by měl mít neutrální půdu,kolem 6,5 Ph.Tedy ani vápno a ani rašelinu,někdo to měří či se dají koupit lakmusové papírky a podle toho upravit a druhá věc - hloupka setí má být cca 5 cm.Jinak by to mělo v zahřáté zemi růst.Ve studené zrno shnije.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anuraj
Datum: 20.04.14 11:38

Zasetý hrách vyzobávají ptáci, zejména kosi. Pokud nacházíte dost nenaklíčených semen, tak mělo osivo špatnou klíčivost a také mohlo být špatně namořeno. Já jsem zasela letos zbylý Oskar od minulého roku a vyklíčila a roste snad každé semínko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.14 14:48

Průhlední červíčci nemají s (ne)klíčením hrachu souvislost. Živí se pouze již odumřelým semenem. Že hrách neklíčí - špatné osivo, těžká zem, velká hloubka setí, malá nebo příliš velká zálivka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.