Jak poslat poštou rostliny

Od: Datum: 13.04.14 07:14 odpovědí: 7 změna: 13.04.14 11:54

Dobrý den, chci poslat paní přes celou republiku rostliny s kořenovým balem. Jedná se konkrétně o libeček a pažitku. Jak to mám zabalit, aby mi to na poště vzali a současně to cestou během doručování vydrželo? Myslíte do krabice? Nebo nějak obalit jen ty kořeny a ty zelené natě nechat vyčnívat? Nezpřeláme se to během dopravy?

Nikdy jsem takhle živé rostliny neposílala. Já vím,mohu se zeptat na poště, ale u nás je taková málo příjemná asi 150 kilová mladá paní a ta není schopna v ničem poradit.

Proto by mě zajímalo, pokud jste někdo posílal živé rostliny, jak jste to balili?

Děkuji za rady. Jaga.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pest®
Datum: 13.04.14 07:25
Dal bych to do květináče a ten do trubky, aby byly chráněny listy. Nějak zaprít aby v trubce nelital. Trubky potom klasicky do krabice a vycpat novinami.
doplněno 13.04.14 08:11: Ještě bych nějakou fólií zabalil hlínu v květináči aby se nesypala.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 13.04.14 08:13

Minulý rok mi posílali poštou sazeničk jahod. Udělali to tak, že rostlinky vrovnali do řady, naskládali je do namokřené kartonové "postýlky", to pak pařekryli igelitem a vše dali do krabičky. Byl to takový placatý lehký balíček.

Rostlinky přišly krásně svěží a vše bylo ok. :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.04.14 08:37

Ahoj Marcelko,

asi jsem ti to už někdy psala, ale musíš to zabalit tak, aby to přežilo pád ze 3. patra. Já bych to zabalila takto: kořenový bal trochu zalít a dát do pytlíku, pak celé do novin a do hodně pevné krabice. Ta krabice se nesmí nikde nechat promáčknout...

Aby se co nejvíce zkrátila doba přepravy, bylo by dobré to poslat balíkem do ruky nabo na poštu - doručení druhý pracovní den - i když otázka je, jestli bude paní doma a pak to nebude ležet 14 dní na poště... to už by rostlinky asi nerozchodily.

Ten balík do ruky/na poštu stojí kolem 100 Kč, tak nevím, jak jsi s paní domluvená, jestli je ti ochotná tuto částku zaplatit.

Ahoj Míša.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.04.14 10:08

Díky všem, hlavně pošťácké Michalce, udělám to tak. Snad to dojde v pohodě, mám docela obavy, ale i kdyby ne, tak holt vyryju a pošlu další várku.

Jen nevím, kde na vesnici budu hledat 3. patro, *ua*, abych to vyzkoušela. Nejvyšší je tady 1. Ale to nic, udělám to odhadem, nechám na to sednout dědu. Jeho důkladná tříciferná váha to bude jistit. *smich* Jaga.

Datum: 13.04.14 11:54

Tak pád ze 3. patra nevydrží

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.04.14 11:14

Dobrý den, moc vám děkuji za položený dotaz. Fundované odpovědi jste již obdržela, ale přesto mi to nedalo, abych si neodpustil poděkování.

Od: ria®
Datum: 13.04.14 11:36

Já když posílám křehké akvarijní rostliny, stačí navlhčená vata ke kořenům, igelitový pytlík a bublinková obálka a vše dojde vždy vpořádku.. :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.