Pěstování krmné řepy a mrkve

Od: Datum: 06.04.14 17:53 odpovědí: 3 změna: 06.04.14 18:38

Dobrý den,

na jaře jsme dostali louku zorali jsme,ale je tam hodně plevelu, pejřky. Chceme dát jako první plodinu brambory, ale potřebovali bychom i mkrmnou mrkev a řepu na zimu pro zvířata. Je možné některou tuto plodinu pěstovat ve druhé trati až po bramborách? Jakou mají dobu od výsevu do sklizně? Děkuji za odpověď a přeji pěkný zbytek dne.

Moravcová


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 06.04.14 18:15

Ano jde .Doba růstu zavisí na kultivarech,jednotlivích zelenin

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.14 18:28
avatar

Poorali jsme na zimu, na jaře zabránovali a postříkali pole proti plevelu a hlavně pýru. Brambory zasadíme příští týden a vyořeme začátkem září , neumím si představit, že bych pak sela řepu a mrkev. Řepu sejeme také v dubnu (6-8 stupńů C má mít půda), sklízíme až po vyorání brambor. Já bych dala kus brambor a kus řepy-sklidila a poorala na zimu. Naše zahrádkaření je ale pokus-omyl, je možné, že to jde jak zymýšlíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.14 18:38

Jestli jsem pochopil dobře, tak myslíte osevní sled plodin v jednom roce. Teoreticky. Krmnou řepu sejete teď a sklízíte říjen, listopad. Před ani po nic nedáte. Brambory. Jestli zasázíte velmi rané (už tam měly být) a sklidíte do poloviny července, tak můžete zasít ještě ranou karotku. Tu sklidíte v listopadu. Ovšem bez závlahy bych to neriskoval.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.