Co je to za keř?

Od: Datum: 06.04.14 15:24 odpovědí: 14 změna: 11.04.14 19:30

Předem se omlouvám že nemám foto, ale chtěla jsem se zeptat jak se jmenuje takový ten krásně kvetoucí keř, který právě teď kvete různě na zahradách, je obsypán červenými kvítky a působí trochu "japonsky".

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 06.04.14 15:27

Třešeň japonská-Sakura.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.04.14 15:29

Pravděpodobně jde o madloň.Sakura je spíše stromek.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.04.14 15:31

A nebude to kdoulovec? Sakura je spíše naroubovaný vysoký strom, začíná teprve nakvétat a mandloň mám, ale kvete světle, tmavě růžově. Kdoulovec je více červený, má i ve jméně japonský.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.04.14 15:32

Děkuji ta madloň vypadá to že asi ano, akorát že ty kvítka co jsem viděla tak byly krvavě červené, no možná to bude ono.

Datum: 06.04.14 15:34

Ano to bude ten kdoulovec, moc děkuji, je to nádherný keřík, asi si ho pořídím, všem moc děkuji !

Datum: 06.04.14 15:48

Taky si myslím, že je to kdoulovec, jestliže má květy jako meruňková zmrzlina. Počkejte ještě chvíli a pak na ten keř koukněte, až bude bez květů. Měla jsem ho na zahradě. V této době byl nádherný. Ale já jsem z toho pohledu nic moc neměla, protože většinou byla zima a na zahradě jsme příliš dlouho nepobývali. A když odkvetl, tak vypadal jako nehezké, neupravené roští, sem tam lístek, poprděné od ptáků, kteří se v něm schovávali. Je pěkný jen pár dní zjara a pak po mnoho měsíců žádná paráda. Jestli ale můžete místem na zahradě plýtvat, pak asi jo.;).

doplněno 12.04.14 08:39:

Ildika, budete mít nejspíše pravdu. Teď těhle keřů před domy vidívám více. A vím o nich, že jsou pěkné i mimo kvetení, pamatuji si je. A také vím o některých, které vypaly jako ten náš poprděný. Je to prostě tím, že se jim nedaří. Ale na živý plot bych je asi využila. Byla by to paráda po celý rok..

Ohodnoceno: 3x

Datum: 11.04.14 19:30

My máme dva takové keře na dvoře a jsme s nimi velmi spokojeni. Možná proto, že tam u vás sedali ptáci, byly olezlé... - protože jinak jsou krásné i v létě (jsou husté, vitální, mají lesklé listy). :)

Od: isteron
Datum: 06.04.14 18:41

Opýtaj sa na Google, zapni si obrázky a porovnávaj.

Datum: 07.04.14 14:28

Rozmačkej lupínek mezi prsty. U mandloně bys cítila vůni hořké mandle.

Datum: 10.04.14 18:24

Kdoulovec mám přímo u vchodu paneláku,ten ale ještě nerozkvetl.

JABRAKA

Datum: 11.04.14 19:11

To je zvláštní, nám už kvete asi tak měsíc (a to je ve stínu). Ale záleží asi, kde bydlíte.

Datum: 10.04.14 18:33

Tohle je kdoulovec:

doplněno 10.04.14 18:34:

V pozadí je ovšem břečťan, aby to někoho nemátlo

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.04.14 21:06

Reaguji ještě na Váš dotaz. Právě mě kvete mandloň, má ,krásná růžová kvítka. Ale také mě kvete meruzalka krvavá, je obalená něžnými krvavými kvítky. Zdraví Avelen

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.