Přísavník tříprstý, psí víno

Od: Datum: 06.04.14 10:05 odpovědí: 8 změna: 06.04.14 20:48

Dobrý den

měla bych dva dotazy. Objednala jsem si roubované sazenice Přísavníku tříprstého (psí víno) . Pán mi nejdřív napsal :posílám v pondělí, když ani ve středu rostiny nepřišly ,volala jsem mu. Řekl,že nějaký jeho zaměstnanec se na to vykašlal a posílalo se to až právě ve středu. Jenže rostliny nepřišly ani do konce týdne.Psala jsem mu,že jsem naštvaná,jak ty rostliny budou vypadat celých 5 dní někde zavřené v krabici.Prý to nemusím přejímat- je to dobírka. Co mysíte, je možné aby to rostiny bez úhony přečkaly?

A pak druhý dotaz, psí víno se bude plazit po domu,kde je asi 150cm sokl s dlaždicemi.Na fasádu se pak přichytí,ale bude držet sám na těch dalždicích (?) ,než doleze k fasádě? Děkuji moc za každou zkušenost,názor. Lenka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.04.14 10:21

Přísavník je velmi odolný, a velmi rychle roste. Na dlaždicích se chytí svými přísavkami, na fasádě pak také. V začátku mu je potřeba trochu pomoci...

doplněno 06.04.14 10:22:

Až k vám dorazí, nechte ho pár dnů jen ve vodě.

Ohodnoceno: 2x

Od: lm®
Datum: 06.04.14 10:28

Děkuju moc :)

Od: uska®
Datum: 06.04.14 10:55

Přes obklad domu pomůžete přísavníkovi se dostat na fasádu tak, že výhonky jemně přilepíte izolepou, kterou pak odstraníte.

Ohodnoceno: 2x

Od: lm®
Datum: 06.04.14 13:19

Také moc děkuju.

Datum: 06.04.14 13:41

Rostliny by to měly vydržet. Pokud jsou kontejnerované, do vody je nemáčejte (už vůbec na několik dní), mohly by uhnít. Na dlaždice se s velkou pravděpodobností nechytí, ale nápad s isolepou je dobrý. Počítejte s tím, že první rok moc neroste, ale rozjede se.

Ohodnoceno: 0x

Od: p47®
Datum: 06.04.14 14:34

Jen pro upřesnění - psí víno je přísavník pětilistý.

Datum: 06.04.14 17:51

Ještě jedna pro upřesnění - psí víno je přísavník pětilistý (Parthenocissus quinquefolium) a je to rostlina ovíjivá nikoliv příčepivá, tak jako přísavník trojcípý (Parthenocissus tricuspidata). Samopnoucí psí víno je pouze kultivar ´Elgelmannii´.

Od: mahan
Datum: 06.04.14 20:48

Taky se přidám,přísavník z rodu Parthenorissus je tříprstý přidržuje se přísavnými destičkami a ty se vám přichytí i na dlaždice.Loubinec z rodu Ampelopsis je pětiprstý a má ovíjivé úponky a ten potřebuje oporu.Přísavník tříprstý jsme měli na domě 20 let a nikdy více.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.