Jak zničit svinky

Od: Datum: 03.04.14 13:09 odpovědí: 7 změna: 21.05.16 13:44

Prosím někoho kdo ví jak zničit ve skleníku svinky, ať mi to prozradí. Připadá mi to jako státní tajemství. Už několik let hledám jak to udělat, ale ještě mi nikdo smysluplně neporadíl.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 03.04.14 13:16

Dobrý den, státní tajemství to asi nebude. Spíše není důvod je ničit - živí se zbytky vegetace a ničemu neškodí. Jediné, co jim opravdu vadí je světlo a sucho. Jenže, Vy asi v tom skleníku budete chtít něco pěstovat a to bez vody nepůjde. Zdravím!

doplněno 03.04.14 23:26:

Asi bych zkusil vytvořit pro svinky někde místo, které jim bude příjemnější, než osvětlený prostor.

V takto velkém skleníku by to neměl být problém - hromádka biologického odpadu, která je vlhká a hlavně zastíněná. Možná by tam mohlo být jejich působiště a ochránilo by to nové sazenice. Ale, tak nějak předpokládám, že tento návrh zavrhnete a budete se dál pídit po chemickém přípravku, který zahubí svinky a zasviní zeminu, ze které potom budete s chutí konzumovat své zdravé výpěstky.

doplněno 05.04.14 00:48:

Já jsem pouze reagoval na Vaše výslovné přání - a včil mudruj. A jinak, já se snažím s přírodou nebojovat, ale spíše ji chránit - v tom je náš názor zcela rozdílný.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.04.14 22:32

Vážený, vím o čem mluvím a moje žertovné státní tajemství je na místě. Už několikrát jsem se ptal na různých fórech a vždy dostanu stejnou odpověď. Svinky a stínky ničemu neškodí a jsou užitečné atd, atd...Jsem už starší člověk a celý život se zabývám pěstováním zeleniny, mimo jiné. Co jsou svinky a stínky zač velmi dobře vím. Asi před deseti lety jsem si nechal podle svého návrhu postavit skleník asi 6 x 4 metry a tři metry vysoký. Časem se objevili škůdci a já je likviduji biologickými protiškůdci. Když se po pár letech přemnožily svinky, nestačil jsem je odchytávat a přemísťovat na kompost, kde jsou velmi prospěšné. Poslední roky už nestíhám svinky odchytávat a teď jsme u jádra pudla. Veškeré mladé roztlinky jsou napadány svinkami a zničeny. Mám fotograficky zdokumentováno jak se svinky i stínky za sluného dne hromadně vrhnou na vysazené silné sazenice s několika listy a to okurek, dýní, melounů, lilků, paprik atd. Jako dřevorubci ukousají stonek těsně nad zemí a když sazenice padne na zem jako podťatý strom, tak se na ní vrhnou a celou jí zlikvidují. Co já vím tak na svinky a stínky platí jen slimáci a ti nejdou logicky ve skleníku použít, protože škodí ještě víc. A včíl mudruj.

Od: vacllav
Datum: 21.05.16 13:44

Jak jste to vyřešil? Já furt kam mi mizí sazeničky a to ty mrchy to určitě sežrali. A žerou dál, do brambory to nestačí chytat, chci je ve skleníku vyhubit a nevím jak.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.04.14 00:42

Nevím proč sem taháte chemii a sarkasmus. Když nechcete upřímě poradit, tak raději nepište nic. Děkuji.

Datum: 03.04.14 15:42

http://www.ireceptar.cz/zahra…ahaji-ve-sklepe-mohou-skodit/ Moc pěkné povídání a poslední odstavec je o tom, jak je vystěhovat. ;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.04.14 00:48

Děkuji za pěkný článek.

Od: vacllav
Datum: 21.05.16 13:39

Nic jsem se tam nedověděl -> postřiky , ale jaké? a co nástrahy? Kecy a žádbná kloudná rada.

doplněno 21.05.16 13:42:

klikal jsem to jako odpověď

: babkazov®

Datum: 03.04.14 15:42

nevím, proč se to tak nezobrazlilo? webmaster to má nějaký debilně udělaný

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.