Pěstování ovoce na balkoně

Od: Datum: 02.04.14 17:50 odpovědí: 4 změna: 03.04.14 15:28

Dobrý den

Chtěla jsem se zeptat koupila jsem si BALKONOVÁ BROSKVOŇ - ZELENOLISTÁ,BALKONOVÁ NEKTARINKA,/ DVOULETÁ /KANADSKÁ BORŮVKA ´NORTH COUNTRY´- Balkonová,/ DVOULETÁ/ KANADSKÁ BORŮVKA ´NORTHBLUE´,malinu bez trnů a převislé jahody na balkon a nevím jak se o to mám starat jestli to potřebuje nějakou zvláštní péči.Prosím o pomoc předem děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.14 18:17
avatar
Máš toho víc pohromadě tak jen letem světem- Broskvoně jsou dost náročné na dobrou půdu. Při pěstování v květináči budeš muset pravidelně hnojit. Hnojivo by mělo mít zvýšený obsah železa a hořčíku.
Borůvky vyžadují kyselou reakci půdy takže do květináče musíš pravidelně přidávat rašelinu. Ta ale hůř váže vodu takže budeš muset zálivat víc než jiné rostliny. Navíc se doporučuje zálivka dešťovou nebo destilovanou vodou, protože jestli je u vás tvrdá voda z vodovodu, tak obsah vápníku ve vodě bude snižovat kyselost substrátu a borůvky neporostou.
Maliny a jahody snad extra péči vyžadovat nebudou
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.14 20:14
avatar

Převislé jahody se pěstují běžně, občas přihnojit a v době násady plodů vydatně zalévat. Malina potřebuje větší nádobu, občas přihnojit a při vytváření plodů také dobře zalévat. Broskvoň a nektarinka by měla být zasazená ve větším květináči. Hnojit se může hnojivem na ovocné stromky, nikdy nenechat přeschnout kořenový bal. Borůvka by měla nyní být zasazená v nádobě o obsahu nejméně 10 litrů. Jakmile se ujme a začne růst, tak na podzim přesadit do nádoby asi 30 litrů. Bude -li mít letos malé přírůstky, tak příští rok. Vhodná je baltská bílá rašelina, nebo zahradní zemina smíchaná s rašelinou. Já používám na hnojení granulované hnojivo na borůvky, ale jsou i jiná kvalitnější dlouhodobě působící hnojiva. Neaplikuje se k rostlině, ale na okraj nádoby. Borůvka má ráda vlhko, takže zalévat. Půdu můžete okyselovat dosypáváním rašeliny. Žádné z uvedených rostlin není vhodné přelévat, ale nenechat ani přeschnout. Vhodně velké nádoby a větší podmisky. Nezapomeňte vše zálévat v zimě (málo), jinak rostliny uschnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.14 15:15
avatar

S ovocem neporadím, ale přidám tenhle tip ma pěstování

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.14 15:28
avatar

Na zimu bych květináče nečím obalila ,aby zemina tolik nepromrzla.Cesmína

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.