Jak nejlépe sušit rostliny?

Od: Datum: 30.03.14 17:16 odpovědí: 15 změna: 30.03.14 19:06

Dobrý den, potřebuji si nasušit rostliny a chtěla bych vědět, jak je nejlépe nasušit. Asi jsem fakt blbá, ale jak např. sušíte rostliny vy? :) A jak dlouho se to bude sušit? V rostlinách se moc nevyznám... :-D Děkuji moc! :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.14 17:22

micinko. Nepíšeš, pro jaké použití chceš rostliny sušit. Na ozdobu, do kuchyně na vaření, na výkup? Každá rostlina se suší jinak. Některá má radši tmu při sušení, jiná průvan atd. Upřesni to.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.03.14 17:29

:) Omlouvám se. Dělám do školy takovou knížku o rostlinách a musím je nejprve usušit a pak je tam nalepit a opsat. Každopádně teď mám v plánu zasušit Petrklíč, Kopřivu a Sedmikrásku. To jsem nevěděla, že se každá rostlina suší jinak *sok* To teda bude... *smich* Děkuji moc! :)

Od: ivik®
Datum: 30.03.14 17:33

Máte na mysli školní herbář,také jsme to dělali na ZŠ.Tak to je nejlepší kytku vložit do nějaké těžší knížky a vylisovat ji,pak se dá hezky nalepit např. do sešitu...

Datum: 30.03.14 17:57

Ano! :) Přesně tak! Dělám herbář! :) Nemohla jsem si vzpomenout na ten název :-D

Datum: 30.03.14 17:35

najdi si silnější knihu a pěkně rostlinku do ní srovnej ,aby byly dobře vidět jak květy i listy a my na ní vždy slabý dávali list ubrousku a knihu zavřeli a tak postupně vylisuj vše co chceš

Datum: 30.03.14 17:38

http://www.priroda.cz/clanky.php?detail=1135 Micinko, přečtěte a vyberte si to, co je pro vás důležité. Tepláky a pevné boty asi nebudete potřebovat :-D

Datum: 30.03.14 18:05

Děkuji moc za rady a ještě nakonec bych se zeptala co jsou tohle za kytky: :)

Děkuji Vám! ;)

doplněno 30.03.14 18:05:

Omlouvám se ;) S těma kytkama... ;) Byl to překlep... ;)

Datum: 30.03.14 18:07

Jestli jsi vkládala obrázky,nic nevidím)

Datum: 30.03.14 18:19

Chtěla jsem, ale nejde mi to :(

doplněno 30.03.14 18:21:

Zkusím to po jednom ;)

Tady je jedná taková fialová rostlina, ale nevím co to může být. :( Nevíte? *nevi*

doplněno 30.03.14 18:23:

Další fotka :)

doplněno 30.03.14 18:25:

A tady je další, ale jiná rostlina ;)

Datum: 30.03.14 18:32

Micinko ,to fialové nevím a to druhé asi nějaký šťavel,ale opravdu odborné názvy nevím.Zku na netu zapátrat,nebo snad někdo bude vědět...

doplněno 30.03.14 18:42:

To druhé je šťavel kyselý,našla jsem to...

Datum: 30.03.14 18:43

:) Děkuji! Ano, je to šťavel :-D Odborný název je Šťavel Kyselý... ;) Teď ještě to fialové ;)

Datum: 30.03.14 18:22

Doporučuji nedávat rostlinu lisovat do knihy, ale mezi knihy. Nebo v ubrousku na kuchyňské prkénko a něčím zatížit.

Kdysi dávno pradávno objevil tatínek moje pokusy o herbář v docela cenné knize a moc se zlobil. Aby to u vás doma nedopadlo také tak!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.03.14 18:26

Právě jsem přišla z vycházky, petrklíče, fialky (violka vonná), podléšťky, (něco žlutého kolem řeky a blatouchy to určitě nebyly), krokus, sasanky, překrásný lýkovec (jedovatý a na herbář nevhodný), sedmikrásky, pampelišky, modřenec, hyacinta bílá a růžová (trochu rozčepýřená jak o ni nikdo nepečuje), narcisky žluté a drobné bílé (dřív zde byla zahradkářská kolonie, tak asi proto). Krása, stačí utrhnout, pěkně srovnat mezi dva savé papíry do knihy, zatížit a počkat až se vylisuje.

Datum: 30.03.14 19:01

fialová - hluchavka nachová

Datum: 30.03.14 19:06

Roste toho spousta v příkopě, Sebod, já si tím nebyla jistá a i čtyřleté až moc zvědavé vnučce jsem říkala, hluchavka nebo popenec, fakt nevím a ona mi drze řekla abych si koupila knihu květin.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.