Použítí Pepa na hryzce

Od: Datum: 28.03.14 17:59 odpovědí: 4 změna: 31.03.14 19:27

Protože mám na zahradě výskyt hryzců, poradili mně v zahradnictví, abych při vysazování nových stromků kromě ochrany pletivem nastrouhal do zeminy trochu podpalovače PEPA. Nemůže se tím zamořit nějak půda? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.03.14 20:39
avatar

PE-PO pevný podpalovač obsahuje hořlavinu petrolejového základu, což může být hryzcům nepříjemné. Na druhou stranu petrolej znečišťuje vodní zdroje, takže pokud PEPO použijtete, tak skutečně jen v malém množství, jak vám v zahradnictví poradili..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.03.14 20:41
avatar

Nejsem si úplně jistá, ale neobsahuje petrolej? Osobně bych ho nedala do blízkosti kořenů, ani tam, kde předpokládám, že vyrostou. Podle mně do blízkosti kořenů nepatří.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.03.14 23:31
avatar

To Vám moc dobře neporadili. Pepo stejně jako třeba olej znehodnotí půdu. Taky jsme měli problémy s hryzci. Řeší se to tak, že vykopete pořádnou díru, koupíte pletivo jak se dává do králikáren, to jemné, z toho pletiva v té díře vyrobíte takový "bazének" a do toho stromek zasadíte. Hryzec to neprokouše. Taky by mělo pomáhat pěstovat pryšec.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.03.14 19:27

Trochu zavádějící rada.Taky jsem si to tak myslel,ale hryzec mi pod kořeny vlezl centimetrovou škvírou shora.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.