Rozkvetlá meruňka - mrazy

Od: Datum: 26.03.14 16:28 odpovědí: 7 změna: 27.03.14 08:55

Zdravím! Máte také rozkvetlé meruňky? Včeličky nelétají a v noci bylo mínus tři stupně. Asi už je po parádě a květy zmrzly. sice tam pořád drží, ale mám obavy. Co děláte Vy? Někdo mi poradil postříkat "Championem", ale nemám ho doma a do města jedu až zítra. Mám to ještě zkusit zachránit, nebo to mám už nechat na vůli Boží? Díky S.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 26.03.14 18:24

Starý zahradníci radí postříkat vodou ,voda zmrzne ale květ ochraní

Ohodnoceno: 3x

Datum: 26.03.14 18:45

Postřik Championem 1 až 2 dny před očekávanými mrazy zvyšuje odolnost květů. Dále můžete použít zmlžování vodou. Led ochrání květy před mrazem. Nebo zakuřování. Kouř z ohně také ochrání kvěry. Jinak květy meruňky sneseu mráz 2-3 stupně, mladé plůdky pouze -1.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 26.03.14 19:00

Minulý víkend nám kvetly všechny meruňky, včel spousta, děda když žil, tak pod stromy zapaloval otýpku slámy. My to necháme na vůli Boží.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.03.14 19:45

Tak dobře, všichni se shodujete. Otýpku slámy nemám, ale kdybych to věděla dříve, tak bych si ji vedle ze statku opatřila. Moje chyba. Ale nevadí, budu žít i příští rok a zapamatuji si tuto radu. Strom je vysoký a navíc je na šikmé ploše, proto se mi to špatně postřikuje, když mi nikdo nedrží ty štafle. Abych se neválela pod stromem se zlomenou nohou *smich* až do večera, než přijde syn na večeři. Ale díky. Stejně se půjdu poptat zítra do statku na tu otep slámy.

Datum: 26.03.14 20:21

Pokud by byly zmrzlé, už by byly spálené, hnědé. Pokud jsou stále pěkné, tak jsou v pořádku. Včelky bohužel nelétaly, protože bylo chladno a vál chladný vítr. Až dnes se udělalo pěkně a konečně vylétly. Tak snad to bude Ok.

Ohodnoceno: 0x

Od: myseŽ
Datum: 27.03.14 08:09

taky necháváme na "vůli boží" U nás dokonce napadl sníh - tak 10cm na půl dne. Moc to nehrotíme, aspon je zalito...

Naše včelky dnes ještě nevylítly, ale myslím že kolem poledne budou venku, už se otepluje.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.03.14 08:55

Tak jsem to ráno okoukla a květy jsou zatím bílé. Nepřijde mi, že by byly spálené, tedy nahnědlé. Tak to snad vyjde. Ale ty včelky, to je bída. Já svoje nemám a prozatím se mi tady motají jen dva "brundibáři" pořád chtějí dovnitř. Taky už se dělá hezky, ale je chladno. Asi to bude podle oblasti. A navíc bydlím pár kroků od Labe a odtamtud jde chlad.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.