Jak na puklice

Od: Datum: 23.03.14 00:54 odpovědí: 2 změna: 23.03.14 09:03
Na orchideích mame puklice.Neví někdo jak se jich nejlépe zbavit.Děkuji.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.03.14 06:29
avatar
Puklice jsou jedny z nejůpornějších škůdců. Na " tvrdších " rostlinách se doporučuje mechanicky odřít a pak stříkat Mospilanem třikrát po čtrnácti dnech aby se zabila nová generace hned po vylíhnutí dřív než snese další vajíčka.
Na orchidejích to mechanicky nepůjde takže zbývají přípravky na bázi oleje ( myslím že se to jmenovalo oleoekolux ekool )které by měly ty potvory udusit ale jejich účinost je omezená tím že puklice se přilepí k rostlině voskem pod který se nic nedostane. Pro zvýšení účinosti někdo zkouší potvory potřít lihem který jejich ochranu naruší. Co na útok denaturákem ale říká rostlina to ví bůh.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.03.14 09:03
avatar

Pro totak - denaturák nevadí.

Zkontrolovala bych, kolik těch puklic je. Pokud málo, zkoušela bych likvidovat. Dala ji co nejdál od ostatních rostlin a pak s lupou a pinzetkou odstraňovala. A malým kosmetickým štětečkem potírala tím denaturovaným lihem. A kontrolovala a postup opakovala po několik týdnů. A kontrolovala všechny další rostliny v bytě.

Pokud je už puklic mnoho, je lepší se napadené rostliny vzdát. Pravděpodobnost, že se puklice rozšíří na ostatní rostliny, je veliká.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.