Jakou folii proti plevelu

Od: Datum: 21.03.14 18:50 odpovědí: 2 změna: 23.03.14 16:26

Zdravíčko, zakládám kamennou zahrádku. Poraďte prosím, jak nejlépe postupovat a co konkrétně použít. Podkladných folií i herbicidů jsou mraky, ale které jsou opravdu funkční? Zatím jsme odstanilili cca 20 cm zeminy s kořeny. Následně budu hledat i štěrk nebo jiný materiál.Děkuji. Jaru zdar E.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.03.14 21:11

Herbicidy jsou známé hlavně dva druhy, je to selektivní - ten hubí jen určitý druh plevelu a trávu nechává a pak je totální a ten hubí všechno i trávu. Fólie jsou např. černé geotextilie - ty jsou proti plevelu, když nechcete plet záhon kolem zeleniny či vysazených rostlin a pak jsou bílé geotextilie, ty jsou proti silnému slunci, které by mohlo některé zelenině vadit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.14 16:26
avatar

A můžu se zeptat, co je to kamenná zahrádka? Pokud zakládáte skalku, tak do té se žádná folie nepoužívá. Je nutné správně vyskládat kameny a prosypat kamenivem. Důležité je akorád důkladné první odplevelení, tzn. nechat ladem a po vzejití plevelů lze použít postřik a až po řádném odumření hmoty začít s realizací. Ale s chemií opatrně a ředit podle návodu, ne víc. Nejsou to žádné šťávičky, ale jedovaté látky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.