Pěstování zakrslích ovocných stromů

Od: Datum: 16.03.14 10:22 odpovědí: 6 změna: 16.03.14 20:23

Zdravím chtěl bych se zeptat na zkušenosti pěstování zakrslích ovocných stromů jelikož nemáme zahradu jen trošku větší dvůr tak ho nechci zaplácat stromy.. Ale ovoce bych si chtěl utrhnout ze stromu... Koukám ted na tuto stránku http://www.bakker-cz.com/produkt/zakrsla-jablon/ zde je docela dost plodů ale aby to tak bylo :-D


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.03.14 10:52

Ach jo. Co k tomu říct? Velice pěkná fotka *:). Firma Bakker je to samé co Starkl. Většina zboží je notně předražená. Koukněte v okolí po nějakém soukromém pěstilteli. poradí Vám, co se hodí do Vašich podmínek a prodá sazenice, které jsou zvyklé na podmínky ve Vašem okolí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.14 11:01

Obejděte zahradníctví a školky u Vás v okolí. Uvidíte realitu a ne jenom v počítači upravenou fotku. Cena by měla být také příznivější. U jabloní bych spíše šel do sloupovitých.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: host*
Datum: 16.03.14 11:30

K nějaké zdi nebo k plotu je možné dát ploché kordony (tvarování do ploše rostoucích stěn) například meruňku, broskvoň, hrušeň, vinnou révu (pozor - kořeny se táhnou za vodou neskutečně hluboko, třeba i do blízké studny), kanadskou borůvku, vhodné druhy jabloní, nebo další ovocné stromky, které lze dobře tvarovat.

Doprostřed zahrady nebo do místa, kde se ke stromku může ze všech stran ovocné stromky které lze udržovat ve velikosti čtvrtkmenu (do výše postavy zahradníka, aby i na špičku dosáhl rukama ze země). Na zázraky z fotografií nevěřte, jsou to mistrovská díla zkušených zahradníků.

K plotu si můžete dát pro okrasu i semínka slunečnice, na slunné místo malý záhonek bylinek: pažitku, petrželku, atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.14 12:16
avatar
I na malém prostoru se dají dělat zázraky. Hlavně výše zmíněný sloupový řez.
Vedle silnice Náchod -HK v Dolanech je vidět sad takových stromů a je neskutečné kolik ovoce se dá správným řezem dostal ze stromku který má míň než metr v průměru koruny a tři metry na výšku.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.03.14 19:33
avatar

My jsme doma měli na dvoře, mezi plaňkovým plotem a chodníkem, necelý metr šíře hlíny, nataženy po celé délce dráty a po nich rostly jabloně. Taková stěna to byla. Rodily úžasně a byla to krásná zástěna mezi sousedy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.14 20:23
avatar

5 jabloněk, každá jiná tak máme, jestli se nepletu, říká se tomu kordon nebo kordony, je to 30 let a byla to tehdy velká móda ale šílená práce s vyvazováním. Některé stromy jsou zákrsky, některé polokmeny ale bez žebříku se dá trhat jen z těch kordonů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.