Plevel mezi bramborama

Od: Datum: 16.03.14 09:14 odpovědí: 4 změna: 18.03.14 09:12

Dobrý den, chtěli bychom se zeptat jak se zbavit plevele v řádcích mezi bramborama. Nechceme žádný postřik a plečkou na větší rozloze by to asi bylo nekonečné. Děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cervenamrkev
Datum: 16.03.14 09:33

Jiná možnost již není. Leda ručně, vzít motyku, kopat a přihrnovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.14 11:26

Musíte se rozhodnout. Máte pouze dvě možnosti, které jste v otázce vyloučil. Použijete postřik a brambory do sklizně zůstanou relativně čisté. Nebo vsadíte na ruce, budete oborávat, plečkovat, okopávat, ručně vytrhávat plevel. A třetí možnost: brambory si kupte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 16.03.14 11:43

Normálně, jako se to dělalo vždycky. Ručně. Plevel se nechá trochu povyrůst, aby ho bylo za co vytáhnout, nehledě na to, že mladý přistiňuje zem a ta nevysychá. Lebeda, pelyněk, peťour a další a další plevely, žabinec a podobné se (samozřejmě ještě dřív než mají semínka) jednoduše krok za krokem chytnou, vytáhnou i s kořínky a hodí do brázdy. Jde to rychle. Horší je to s pýrem, který se musí vzít motyčkou a s ním je to hodně dlouhý zápas. Mandelinku sebrat ručně, házet do lehkého plastového kbelíčku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sadlik*
Datum: 18.03.14 09:12

Dobrý den.U nás se říkalo,a tím se Vás nechci nijak dotknout,čím hloupější sedlák ,tím větší brambory.Rozumí se tím asi to,že brambory jsou velmi jednoduché na pěstování.Já je volím právě tam,kde potřebuji půdu,téměř bezpracně odplevelit.Jestliže Vám tam narůstá tolik plevele,nemáte náhodou velký spon-nesázíte příliš daleko od sebe?Jinak já dvakrát okopnu,jednou,když začnou brambůrky vyllézat rozhrábnu a za čtrnáct dnů-podle počasí-zase mírně přikopnu,a podruhé,kdyžj jsou brambory těsně před naplněním řádků,dokud do nich prostě ještě můžu,abych jim moc neublížil.Při každém okopu přidávám hnojivo kamex a to je vše.Sázím pod netkanou textilii v druhé polovině března-zítra-a v pohodě sázím v červenci znovu ,abych měl co dobývat v září,říjnu.I ta druhá sklizen za to stojí.A když přeci vyroste nad brambory nějaké mejtlí,já v mých podmínkách ho hravě rukou zpacifikuji.Jak již říkali jiní,bez ruční práce to nejde.Chemii vůbec nepoužívám,proto mám ranmé odrůdy ,aby než se ty mršky vyspí bylo sklizeno.S úsměvem do boje přeje Sadlík.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.