Zasadit loňské cibule mečíků, nebo jen bruty?

Od: Datum: 15.03.14 18:36 odpovědí: 4 změna: 12.04.14 14:41

Zdravím, kdo máte zkušenost, nechala jsem přezimovat cibulky mečíků i s bruty a někde jsem slyšela, že se další rok sadí jen ty bruty, poradíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.03.14 18:52
avatar

Zdravé a velké bych opět vysadila koncem dubna. Brut se sází řídce. Podle velikosti až 10 cm od sebe. Letos nepokvetou.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: sadljk
Datum: 15.03.14 22:47

Myslím,že mám dostatečné zkušenosti s pěstováním mečíků.Svého času jsem měl 53. druhů pod kolíčky,to Vám byla nádhera.Ale k otázce-začnu popořadě. Hlízy mečíků-gladiol-vyndavám ze země po 15.září-mohlo by se ještě počkat,ale pak už se zbytečně do hlíz dostávají škůdci i hniloba.Mečíky tedy vyndám,uříznu nadzemní část asi 15-20.cm nad hlízou a ty dám sušit.Když je ještě venku hezky, tak třeba na verandě jinak doma u radiátoru.Asi po měsíci hlízy loupu,pokud jsou akorát, jde to dobře,pokud jsou přeschlé jde to hůř.Brut-malé hlízky nabalené na hlíze opatrně odloupu,očistím a dám stranou.Oloupané hlízy přezimuji na chladném-5-10.st. a suchém místě ve tmě.Vysazuji po 15.dubnu do hloubky asi pěti násobku výšky hlízy a asi -velké-15.na15.cm.Během vegetace už jenom 2-3.krát přihnojím-krystalon,mpk a zase krystalon a stříkám asi 5.krát proti třásněnce-savé,žravé.Brut seji do 2.cm.hloubky co nejdříve.Přeji hodně úspěchů při pěstování mojí jedničky na zahrádce. Sadlik.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.14 13:26
avatar

Velice správný postup.U mečíků hlízy,nikoliv cibule,shromažďují celý zbytek léta po odkvětu zásoby pro příští květ.Sklizené hlízy jsou všechny nové,staré hlízy se spotřebují pro květ.Od jara se opět obnoví nový květ.Vhodné je hlízy rozdělit na tři,čtyři části,které se vysadí v rozmezí 10 dnů,kvetení se tím rozloží na delší období-.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.04.14 14:41

Děkuji za obsáhlou odpověď, už jdu na to, mějte se hezky :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.