Kde roste medvědí česnek

Od: Datum: 15.03.14 10:14 odpovědí: 15 změna: 29.04.15 17:26

Nemá někdo ve své blízkosti lokalitu s medvedim cesnekem? Praha a okolí? Odměním vyrobeným pestem! Nemusí být tolik jako na foto, to je pouze ilustrační !

doplněno 15.03.14 10:16:

Oprava chyby v nadpisu - kde roste MEDVĚDÍ česnek !

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: konvec
Datum: 15.03.14 11:32

Mědvědí česnek roste kousek od mého bydliště, ovšem není blízko Prahy, ale Brna v Rakoveckém údolí mezi Račicemi a Jedovnicemi. Když kvete tak voní celé údolí. Manželka ho sbírá a používá na kdejaké způsoby.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.03.14 11:58

Je zbytečné psát stejnou lokalitu a jinou neznám. Pesto je pasta-medvědí čenek namelu na mlýnku na maso, pár kapek citronové šťávy, dvě lžíce olivového oleje, (někdy přidám zakysano smetanu), používám na těstoviny.

doplněno 15.03.14 12:04:

Wydro, zkoušela jsem vyrýt a přesadit na zahradu, tvrdili mi, že poroste jako plevel, no, nic moc úspěch.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.03.14 13:03

dekuji za odpovedi, ktere mi ovsem nejsou k nicemu. Zahradu nemam, 100km nepojedu. Tak jeste budu doufat, ze se nekdo ozve .

Jinak pesto je z medvediho cesneku je neco jako pesto bazalkove. Jak si kdo pripravi. A da se zasterilovat take. Receptu na pesto je na internetu spousta.

Od: milada*
Datum: 28.04.14 12:48

Wydro, v okolí Prahy najdeš medvědí česnek v údolí ze Zbraslavi do Dolních Břežan, vede tudy silnice, v okolních lesích je česneku hojně. Na zahradě se mu nedaří, potřebuje speciální lesní půdu. Také jsem si před lety přesadila pár cibulek na zahradu, každoročně vyraší jen těch pár lístků. Milada

Datum: 05.05.14 20:18

Milado, dekuju ti! Nebyla jsem ted v CR tak reaguji pozde. O tom "brezanaku" jsem to tusila a blba jsem se tam nejela podivat. Tak se mam napresrok na co tesit. Jsi hodna ze ses podelila !

Od: jj*
Datum: 18.05.14 15:44

Toto údolí je ovšem chráněná oblast monitorovaná ochranáři !

Od: hanah1
Datum: 23.03.15 15:30

Divoká Šárka

Datum: 16.03.14 09:44

Znám lokalitu, kde je česneku medvědího tolik, jako na Vaší fotce. A od Prahy ani ne až tak daleko.

Když jedete autem z Lysé nad Labem směrem k dálnici /Starý Vestec, Bříství/, tak za Lysou přejedete labský most a začnou takové vlhké lužní lesy se slepými rameny. A v těchto lesích je medvědího česneku spousta. Uvidíte ho hned ze silnice, jak se táhne do dálky zelený koberec. Z obou stran.

Je to tedy místo mezi mostem přes Labe a křižovatkou na Semice. Snad jsem to vysvětlila dobře. Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.03.14 15:12

@babajaga to mam 38km, urcite si udelam vylet, moc ti dekuju, pesto mas u me, napis do zpravy kam ti ho dovezu? Ted mi psala znama od Kolina, ze teprve leze, urcite pry tyden i dva bude. Tak mam cas. A tesim se, pojedu s nusi

doplněno 16.03.14 15:14:

Trasu jsem si vytiskla, snad to najdu podle toho popisu, vypada to jednoduse. Ono kolem toho Labe pry roste hodne a Labe poznam

Datum: 16.03.14 15:13
Známá mi tvrdila že ho roste spousta i někde na Petříně.
Já si ho přivezl z Jeseníků, kde ho je u každého lesního potůčku hafo. Na zahradě potřebuje zastíněné místo s velkou vlhkostí jinak se mu nedaří. Doporučuje se cibulky sázet do hnízd ne po jedné.
S konzumací toho pesta bych byl byl dost opatrný. Lidové léčitelství tvrdí že by člověk měl sníst maximálně jeden až dva lupeny denně. Rostlina má silné krvečisticí schopnosti a při používání většího množství může dojít k uvolnění větších sraženin a k následné embólii.
Nestraším - jak jsem koupil tak prodávám
Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.03.14 15:16

@totak jiste mas asi pravdu, ale takove veci jako je pesto se nejedi nikdy ve velkem mnozstvi. Je to dochuceni testovin, polevek, omacek a ani to se nevari kazdy den. I tak je to uzitecna rada. Proc ne. I tobe dekuji a na Petrin asi ne, predstava kolik hafanu si tam predava informace mi zahani chut na medvedi cesnek

Datum: 30.05.14 13:16

No nevím, my doma jíme medvědího česneku opravdu hodně - zatím se nikomu nic nestalo, a to to praktikujeme už mnoho let. Lidé někdy zbytečně straší. :)

Od: palacinka*
Datum: 29.04.15 17:26

To je pravda,to místo moc dobře znám,každý rok si tam na něj chodím.

Datum: 28.05.14 01:11

Medvědí česnek roste v Divoké Šárce, blízko koupaliště. Je ho tam hodně.

Od: marijanka
Datum: 26.02.15 06:22

ja sem z jihlavy vi nekdo lokalitu z oblasti jihlav dekuji

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.