Jak sázíte do skleníku, papriky okurky?

Od: Datum: 08.03.14 13:32 odpovědí: 3 změna: 08.03.14 20:40

Dobrý den. Prosila bych nějaké rady od pěstitelů, co pěstují okurky a rajčata ve skleníku. Koupila jsem papriky, co mají vyrůst až 170 cm, potřebují podporu. Nevím, co dát ve skleníku jako první ke stěně, okurky, nebo papriky? Mohu ve skleníku nyní pěstovat i rajčata, než je vysadím ven? Někdo mi říká, že papriky a rajčata nemám dávat do stejného skleníku. Co pěstujete ve skleníku Vy? Děkuji za Vaše zkušenosti. Viky

doplněno 08.03.14 17:20:

Skleník byl koupený Š 195 D 383 V 197

doplněno 08.03.14 20:30:

Skleník je vytápěný.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 08.03.14 14:36

1)-Každá rostlina která má velký vzrůt musí mít podporu (jinak by se vlastní vahou zlomila).2)-Protože neznáme prufil skleníku nemužeme poradit s vysatbou.3)Při předpěstovaní sazenic můžete ve stejném skleníku pěstovat i rajčata (papriky a rajčata se ovlivňují až v době květu)

doplněno 08.03.14 14:37:

oprava-profil skleníku-

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.03.14 19:42

Viki, já už sice skleník nemám, ale podělím se o své zkušenosti.

Máte vytápěný skleník? Pokud ne, tak je ještě brzo dávat předpěstované do skleníku. Koupené sazenice jsou vypěstované ve vytápěných sklenících. Několik dní po sobě brzo ráno sledujte ve skleníku teploměr umístěný ve stínu. Papriky a okurky by se určitě neměly ,,od nohou,, nachladit, buď úplně na dlouho zastaví růst, nebo uhynou. Rajče je trochu více odolnější, krátkodobě snese nižší teploty, ale neroste. Já bych nespěchala s výsadbou do skleníku. Slunečných dnů zase není tolik, aby se zem dostatečně prohřála.

Skleník jsem měla uprostřed rozdělený chodníčkem, který byl níže, než záhonky. Já bych dala na jednu stranu papriky a na druhou rajčata. Papriky v jedné řadě v bezpečné vdálenosti od skla, tak aby se později listy nedotýkaly skla a nepopálily se. Po bocích a uprostřed kolíky po dvou kusech v rozestupu tak, aby tam mohly růst papriky a zároveň to byla opora. Samozřejmě natáhnout pevný motouz. Ke chodníčku okurky (salátovky?), ne moc hustě, vedené na motouzové konstrukci směrem ke stropu skleníku. Okurky je nutné pravidelně zaštipovat za určitými nody - dle odrůdy. Nebudete-li zaštipovat, úroda bude nižší a ze skleníku budete mít zarostlou džungli. Na druhou stranu rajčata a opět okurky ke chodníčku. Rajčatům pravidelně a zavčasu vylamovat bočáky a volila bych odrůdy s většími plody.

Vyzkoušené mám také záhonky do tvaru U. Jeden na levé straně, druhý na pravé a třetí naproti dveřím. Papriky vysazené ve dvou řadách na straně, kde nejdéle svítí slunce a na druhé straně do kříže vysazená rajčata. Záhonek naproti dveřím v šíři asi 75 cm a tam okurky. Chodníček jsem měla na šíři dlažby, tak abych se tam i otočila. Vyvýšený záhonek jsem měla ohraničený fošnami.

doplněno 08.03.14 21:02:

Než tam dáte předpěstované rostliny, tak si ověřte ranní teplotu ve skleníku ještě před východem slunce. Z jižní a západní strany je třeba skla trochu ,,počmárat,, , aby nedošlo k popálení rostlin od slunce. Já jsem použila starý vyřazený váleček na malování se vzorem a bílý Latex. Ten vydrží na sklech mnoho let. Přeji vám úspěch v pěstování a pokud se něco nezdaří, tak jak já říkám - chybami se člověk učí. Prázdný skleník svádí k tomu, aby člověk tam toho zasadil co nejvíce. Při výsadbě si představte, jak by jste rostliny vysadila ven na záhon. Někdy méně znamená více. Okurky dokáží prorůst velký prostor. Nezapomeňte větrat, nyní třeba přes poledne. Při nizkých teplotách i méně zalévat. Pokud to jde, tak dejte do skleníku co nejvíce kompostové zeminy, rostliny jsou zdravější.

Ohodnoceno: 4x

Od: viky®
Datum: 08.03.14 20:40

Dobrý večer "Brunecová." Přesně takové rady jsem potřebovala. Letos budou ve skleníku poprvé papriky, okurky, nyní tam chci dát vše co budeme pěstovat. Budou tam i rajčata, i kytičky, než je budu dávat ven. Moc děkuji. Viky

doplněno 17.03.14 20:18:

Děkují moc za doplnění užitečných rad.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.