Plevel v jahodách - jak na něj

Od: Datum: 07.04.14 07:05 odpovědí: 12 změna: 08.04.14 15:33
zdravím všechny dobré rádce a obracím se s otázkou. mám záhon jahod a nějak mi úspěšně zarostl trávou. chci se tedy zeptat zda je nějaký postřik který by trávu zlikvidoval, ale jahody uchoval při životě. Vím že motyčka je taky řešení ale ta by přišla na řadu ve druhé vlně. Předem díky za rady.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.04.14 07:12
avatar

Není pomoc vůbec žádná. Záhon jahod, to je nekonečná a stálá práce s motyčkou. Zvláště pak, když záhon už jednou zaplevelený byl a plevel se vysemenil. *plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.14 07:28
avatar

Než neustále používat chemii, tak si pořiďte folii. Buď záhon zrušte, pořádně připravte půdu a zasaďte nové sazenice na folii nebo pokud máte jahody v pravidelném sponu, tak folii dejte na ně. A máte čistý záhonek i čisté jahody a bez chemie.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: host*
Datum: 07.04.14 07:44

Jestli si chcete otrávit jahody, tak postřik. Tráva je normální rostlina, lesní jahody také rostou v trávě, nenechte se s tím rozhodit. Horší je to s pýrem, je to vytrvalý nezmar, kterého těžko z půdy dostanete, průběžně ho můžete vyrývat, okopávat, vytahovat ze záhonu a kousky kořenů v půdě opět vyrazí nové a nové. Jedině po sezóně celý záhon přerýt, kořeny pýru vytahat, jahody znovu nasázet a doufat, že pýr zmizí.

Obvyklé plevely jako peťour, bodláky, lebedu, pelyňěk, pampelišky a podobné jsou tak velké a dobře se drží v ruce, že je radost je rychle a viditelně popadnout, vytáhnout ze země a vyhodit na kompost a zakrátko máte vypleto. Tráva má oddenky, kterými se plazí dál a jak píší předchozí rádci, pomůže motyčka a soustředěné úsilí. Bez chemie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.14 07:46
avatar

Ano, jedině motyčka. Ale chce to včas a pravidelně. A vystřihovat další šlahouny, pokud se nechají, je z jahod džungle. Už i tak jíme tolik chemie v mase, ovoci, zelenině, že si velice vážím jahod bez chemického ošetření.

Jestli máte hodně velký záhon, pozvěte příbuzenstvo na grilovačku. Přijedou všichni, uvidíte. Rozdejte motyčky a slibte, že grilovat se bude hned, jakmile bude okopaný záhon. A uvidíte, jak se budou činit. *smich* Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: host*
Datum: 07.04.14 07:50

grilovačka! babajaga, to je nápad... na vypletí jahod, na sena, na úklid po malování, na vykopávání brambor, na... spojit příjemné s užitečným!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.14 08:42

V této době by šel použít totální herbicid typu Roundup, ale aplikovat pomocí knonotového rámu. Jinak to chce vzpomenout si brzy na jaře a použít Stomp. Pak už zbývá "motykol", aplikovali jsme včera.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.04.14 18:49

Díky moc, tohle je jediná odpověď na položenou otázku. Ostatní jsou taky moc bezva a zajímavé, ale radí to, na co jsem se neptal.

Nějak jsem se s tím smířil a těším se na tělocvik.

Datum: 07.04.14 19:38

Pokud by jste sháněl Stomp, tak tady už je jenom ve velkém balení. Na Slovensku ještě malá balení prodávají.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.04.14 23:23
avatar

Ano, je to jediná konkrétní odpověď na vaši otázku, avšak ne řešení na váš problém. Ale vaše jahody, vaše zdraví. Dobrou chuť :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.04.14 15:01

Souhlasím s flolo. Máme na záhonku geotextilii vystříhanou jen okolo jahod a jahody nám rostou bez plevele již třetím rokem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.14 00:30

Já celé roky kolem sazenic mulčuji posekanou trávu (sekáno sekačkou). Oproti různým foliím to má tu výhodu, že tak zároveň hnojím.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.04.14 15:33

Já bych postřikem nic nelikvidovala.Pěkně ručně a z trávy si udělej kompost. :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.