Kvetou již dymnivky v Libickém luhu?

Od: Datum: 02.03.14 12:17 odpovědí: 1 změna: 03.03.14 16:12

Zdravím,

moc bych prosila, zda znáte někoho, kdo žije poblíž Libického luhu ve Velkém Oseku, kdo by věděl, jestli tam již kvetou dymnivky.

Všude sice píší, že kvetou na začátku dubna, ale vzhledem k letošímu bláznivému počasí to asi bude o dost dříve. Údajně kvetou jen 14 dní, tak bych tu slávu nerada promeškala :)

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.03.14 16:12
avatar

U Libice to znám, na jaře jsou tamní vlhké lesy poseté jejich vínovými a špinavě bílými květy. Mám ale dvě rozlehlé naleziště poblíž svého bydliště. Ještě vůbec nevylézají. Dymnivky kvetou podle počasí během celého dubna, většinou tak ve 3 týdnu. Letos to bude zřejmě dřív. Počítám tak koncem března. Společně s nimi pokvetou i pižmovky, jaterníky a lechy.

Mám podobný problém, jezdím každoročně v holínkách do mokrého lesa, kde je rozsáhlá oblast tisíců kvetoucích bledulek. Jezdívám okolo 7. dubna. Letos to bude určitě také o něco dřív. Jaga.


doplněno 21.03.14 18:20:

Kvetou, kvetou, přidávám obrázek z dnešního odpoledne. *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.