Co s vánočním stromečkem v květináči

Od: Datum: 26.02.14 15:35 odpovědí: 9 změna: 26.02.14 22:04

Letos jsem si prvně koupila v květináči nějaký vánoční jehličnan asi 120 cm vysoký, abych si jej dala k baráku ke vchodovým dveřím a nazdobila ho svíčkama. Nyní už je na tom místě zbytečný a nevím co s ním. Je na vyhození? Nebo ho v tom květináči mohu uschovat až do dalších Vánoc? Nebo ho mohu někam přesadit? Poroste? Poradí mi někdo? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.02.14 15:49

Moje rodina takhle už zasadila po sídlištích několik stromečků. A žijí všechny. ;) Najděte místo, ale pamatujte, že poroste, že musí mít místo. Nejlépe 3m ze všech stran. Pak vyryjte díru o trochu větší a hlubší, než je květináč. Do toho otvoru nalijte kýbl vody a stromek do té vody posaďte. Zahrňte hlínou, kterou jste vydloubala a zašlapejte. Popřejte mu dlouhý a pěkný život. ;) Toto je cesta nejmenšího odporu. Kdyby se vám chtělo a vy vyryla větší a hlubší díru a nasypala tam dobrou zeminu, stromeček by vám byl nesmírně vděčný. Ale než se rozmyslíte, nezapomeňte stromek v květináči zalít. Je veliké sucho.

Ohodnoceno: 0x

Od: cuca®
Datum: 26.02.14 15:52

Muzete ho na jare po mrazech presadit nekam na zahradku.

Pokud ho chcete na dalsi vanoce, jednoduse ho prihnojte, popripade presadte do vetsiho.klidne ho nechte tam kde je.

Pokud byste si ho pak na vanoce chtela vzit domu, pomalu ho zvykejte na teplo.

Ps: uvidite hned zjara, zda rasi pupeny.ja mam obavu, jestli vam venku v kvetinaci nezmrzl (ale letosni zima...)

Mozna pro priste květináč zvenku obalit.puda v nem promrzne.jinak vsazeny smrk do zeme samozrejme je mrazuodolny...

Datum: 26.02.14 16:14

My jsme kupovali vánoční stromky v kontejneru každý rok a na jaře jsme vysazovali ven. Chytly se všechny a daří se jim dobře dodnes. Takže jej klidně přesaďte a na příští vánoce pořiďte další. S úschovou do dalšího roku zkušenost nemám.

Datum: 26.02.14 16:35

Pokud ho chcete na zahrádku, nasázejte ho kam potřebujete. Jestli ho chcete uchovat na další vánoce, je to možné. Stromek určitě nevyrostl za rok.Květináč můžete zapustit do země a na podzim zase vyndat. Nebo nechte tam kde je a na léto zastiňte květináč, ať se neuvaří kořeny.

doplněno 26.02.14 18:13:

Na jižní straně ho můžete nechat. Postavte před něj třeba pelargonii, ta zastíní. Přesaďte jestli kořeny lezou spodem z květináče.

Od: martina1105*
Datum: 26.02.14 16:49

Nerada bych ho dávala do země. Raději bych si jej uchovala pro příští Vánoce. Takže jej mám nechat v tom samém květináči a dát ho třeba na zimní stranu? Nyní je totiž na jižní straně. Nemusím přesadit do většího květináče? Děkuji za odpověď

Datum: 26.02.14 18:12

Co to je zimní strana? Je to zcela normální živý strom, který se s jarem probudí a bude vegetovat. Nechte ho v tom květináči co je. Kupte nějaké hnojivo pro jehličnany a dle návodu přihnojte. Určitě je to stromek z plantáže, kde na něj celý den svítilo slunce. Dejde jej tedy na jižní nebo západní stranu. Nezapoměňte zalévat. Ale pozor není to muškát, takže zalévat přiměřeně, vždy zkuste prstem jak je substrát vlhký a podle toho zavlažovat. Nevadí, když bude část dne třeba ve stínu. Když nové výhony vyzrají. přežije v pohodě další zimu jako osdobený stromeček.

Od: martina1105*
Datum: 26.02.14 20:13

omlouvám se...nevím na co jsem myslela...chtěla jsem napsat severní stranu...asi jsem myslela na to, že na té straně je větší chládek v létě...tudíž "zimní strana"

Datum: 26.02.14 19:39

Nechal jsem ho v květináči do příštích vánoc (ale musí se pravidelně a dost zalévat). Po druhých vánocích jsem ho zasadil a na ty třetí vánoce uříznul - barbarsky v půlce, aby ještě dorostl. Což se za pár let stalo, takže šel pod pilu ještě jednou. Výsledek: z jednoho stromku čtyři vánoce. Což považuju za docela ekonomické i ekologické *frajer*

Datum: 26.02.14 22:04

Aplikujeme to již několik let, smrček v květináči. Je to obyčejný z lesa. Přes léto ho máme na terase, trochu zastřihneme konce a zalíváme. Nepřesazujeme ho, je stále ve stejném květináči. Trochu přihnojuji cereritem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.