Pěstování svazenky

Od: Datum: 25.02.14 08:00 odpovědí: 2 změna: 25.02.14 19:15

Máte,prosím, někdo zkušenosti s pěstováním svazenky? Na internetu jsou informace jen velmi kusé - vysévat se má zřejmě v dubnu,ale právě letos, za tohoto počasí,kdy je příroda jistě v třítýdením předstihu a zima již nehrozí, by mne zajímalo zda by nešla svazenka letos zasít třeba již v polovině března.Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 25.02.14 08:11

Zkuste se zeptat v Osivech. Podle nich se vysévá asi 1-2 cm hluboko... atd viz www.osevauni.cz/pdf/svazenka_vraticolista.pdf‎

Včelaři ji vysévají třeba i ne kousky třeba i neúrodných cípů políček nebo luk u cesty, železniční trati apod, blízko úlů, nebo se pěstuje jako zelený pokryv země s poměrně krátkou vegetační dobou asi dva měsíce. Včely mají výbornou pastvu, nezapleveluje ostatní pozemky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.14 19:15
avatar

Svazenku seji na podzim, jako zelené hnojení v případě, že nedodržuji střídání plodin - např. brambor na menších plochách. Měla by právě odbourat následky nestřídání plodin. Nevím, jak dalece funguje,ale je pravda, že brambory pěstované v "malém" netrpí hnilobou a že jsou malé, přičítám problému s vláhou a hnojením. Jinak má krásně modré květy a je pastvou pro včely.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.