Jak a čím hnojit libeček

Od: Datum: 24.02.14 14:56 odpovědí: 7 změna: 25.02.14 19:18

Poradí mi někdo jak často, čím a kdy začít hnojit libeček?Nedaří se mi jej pěstovat.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.02.14 15:07

libeček je nenáročný, nepotřebuje žádnou extra zeminu roste v té nejobyčejnější a čím míň se o něj staráte tím je větší.Nesmí se přelévat - jinak je slaboučky a živoří. Vím to sama - zasadit do obyčejného záhonu a nechat na přírodě, ona si poradí.Pouze pokud jsou veliká sucha ,tak mírně zalít.Miluji jeho vůni do polévek a na brambory.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.02.14 15:11

libeček roste skoro jako plevel, pokud máte kompost je to pravé. Jinak nic zvláštního není potřeba, netřeba jíst libeček plný dusíku po přehnojení... Pokud bych ho sázel do záhonu nyní, pak bych ho vysadil v květináči s uřezaným dnem, protože se rychle rozrůstá a spoustu ho pak vyhazujeme do kompostu. :)

Pěstujete ho v záhonu nebo květináči?

doplněno 24.02.14 15:32:

pěstujeme ho vedle jahod, takže vláhy má také víc, ale zároveň občas půda úplně vyschne. Nemáte ve skalce specifickou půdu? Např pod jehličnanem moc kyselou atd. Většinou ve skalce bývá chudá půda. Nemůžete zkusit jiné místo?

Od: martina1105*
Datum: 24.02.14 15:22

tak toho, kdo ho vyhazuje, bych chtěla poznat. poprosila bych o kousek. já ho mám ve skalce a je bleďoučký a tenký. Partner hodně skalku ale zalívá, takže asi děláme špatně. a taky se mi zdál být ožraný od slimáků. To co vyroste, než stačím utrhnout, tak listy jsou ohlodané.

doplněno 24.02.14 15:37:

Bohužel, ve skalce je půda stejná jako na celé naší zahradě. můžu jej zkusit zasadit jinde, ale mám pocit, že to vyjde na stejno. ale zkusím ho dát někam jinam. doufám, že partner mi ho ale neposeče. Zbytek zahrady totiž máme jen trávník a ten se u nás seče 2x týdně.

Datum: 24.02.14 15:52

Mám vysazených více libečků, protože máme na zahradě hryzce a ti mi je žerou od kořenů. Libeček pěstuji na slunném místě, zalévám ho v době sucha každý druhý den. Jakmile na jaře začne rašit, tak ho okopu, obsypu trochou kompostové zeminy a zapravím trochu Cereritu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.02.14 15:54

Libeček je možná jako plevel,ale aby rostl tak,jak ho běžně známe,potřebuje vydatnou výživu.Půdu potřebuje humozní a s dostatkem dusíku a draslíku.Pokud je na zahradě místo s dobrou zemí,bude potřebovat zjara přihnojit minerálním hnojivem NPK.

JABRAKA

Datum: 24.02.14 16:37
Libeček, u nás vopich, mě roste u baráku od nepaměti, nikdy se o něj nikdo nestará, roste sám. Jediný tekutý hnojení který má, má od našeho jezevčíka, kterej kdykoliv jde okolo neopomene zvednout tlapku.
A řeknu vám, to je polévka. Vynikající.

Datum: 25.02.14 19:18

O libeček se snažím už kolem 10 let, na naší zahrádce dosahuje max.30 cm i při zalévání a hnojení, jinde v okolí i 2 metrů. Nevím, co je příčinou a už jsem to vzdal.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.