Kde sehnat starý libeček

Od: Datum: 24.02.14 13:12 odpovědí: 11 změna: 24.02.14 16:35

Dobrý den, poradí mi někdo, kde sehnat starší již dobře zakořeněný libeček? Mladým se mi na zahrádce nedaří a potřebovala bych od někoho starší již pěkně rostlý. Děkuji. Za každou radu jsem vděčná.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.02.14 13:21

Dobrý den, nevím odkud jste, ale zkuste se poptat v zahradnictvích kolem vás,jistě vám rádi odkopnout z velké rostliny, kterou většina zahradnictví má:) Kamarádek jste se již určitě ptala zda nemají,že? Mohu se zeptat odkud přibližně jste? popřípadě bych vám odkopala ze svého:)

Ohodnoceno: 0x

Od: martina1105*
Datum: 24.02.14 13:27

Dobrý den, jsem z Ostravy, nikde u nás v zahradnictví nemají. Moje kamarádky taky ne. Sháním jej už 4 roky a taky se je snažím z mladých pěstovat, ale nejde. Budu vděčná, za každý odkopek.

Datum: 24.02.14 13:37

Nevím, ale také jsem řešil tenhle problém a ani starší libeček se mi nechytil zahradník mi pak sdělil, že mám smůlu a prostě libeček se mi dařit nebude, že jsou půdy, které mu nesvědčí, mám kyselejší půdu a nepomohl ani vápenec a nic jiného.

Datum: 24.02.14 13:40

Říkala jsem si, že si jej i zkusím zasadit do velkého květináče na zahradě, ve kterém budu mít přímo koupenou hlínu na pěstování libečku. To mi poradila zahradnice. Jinak na zahradě mi roste vše, co již má velké kořeny. Měla jsem problémy i s mátou, ale jak jsem dostala starší rostlinu, tak se mi daří. Bohužel, ani známá zahradnice starší libeček nemá.

Datum: 24.02.14 13:42

Tak bohužel, jsem ze severních čech. Tedy ale je to zajímavé s tou půdou, libeček je nenáročný, my bydlíme u lesa, takže půda je kyselá až až a roste úžasně. Kamarádka má zahrádku v chatové kolonii, je tam samý jíl a světe div se- libeček také roste:) Maminka ho pěstuje i v květináči v zahradnickém substrátu, umístěný je venku na přímém slunci.A daří se mu. Tak zkuste květináč, a třeba se mu bude chtít růst!:)

Datum: 24.02.14 13:46

Mi každý říká, že libeček roste jako plevel. Asi se na mé zahradě plevelu nedaří :) Ale kdyby byl někdo poblíž Ostravy a byl by ochoten mi odkopnout ze svého libečku, přijedu ihned a nechci to zadarmo :)

Datum: 24.02.14 15:27

zkuste kontaktovat toto zahradnictví- mají tam ,že se specializují na sadbu zeleniny

http://www.korner.cz/kontakt.php

kupte si sazenici libečku - on vám líp poroste mladej- než stará sazenice

Datum: 24.02.14 15:38

už jsem koupila několik mladých libečků. a ty právě ne a ne se rozrůst, naopak hynou, Zahradnice mi poradila právě starší libeček, který už má pořádné kořeny a ten prý by se mi mohl uchytit.

Datum: 24.02.14 16:35

Na trzích i v zahradnictví se vždy prodávají mladé sazenice - nevím jestli starou seženete , tak držím palce aby se to povedlo .

Datum: 24.02.14 15:43

Mohu vám dát libeček. Mám ho v květináči na balkoně, už raší - asi 2 cm. Jsem z Ostravy. Napište mi do vnitřní pošty a domluvíme se.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.02.14 15:55

na jaře na farmářských trzích to také nebude problém. Velikost je cca kelímek od jogurtu :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.