Porucha pily oleo mac

Od: Datum: 23.02.14 19:00 odpovědí: 6 změna: 24.02.14 14:05
Dobry vecer,nedavno se me zacla dost zlobit pila.
Kdyz ji nastartuju a necham bezet,je vsechno v poradku,i kdyz dam plnne otacky...jenze jakmile zacnu rezat,pila reze nejvic 5 min. Potom se zadusi,za tepleho motoru nemam sanci ji nastartovat...az kdyz po nejake dobe vychladne,cely proces se stale opakuje.nevim,uz co to muze byt,vzduch.filtr,benzin.filtr vymeneny,ale pila porad ne a ne rezat drevo...dekuji za odpoved.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 23.02.14 19:09

Dobrý den. Jakou barvu má svíčka?

Příčin může být více: Nevhodná svíčka, vadný simering na klice, již vyběhaný motor.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.02.14 19:38

někdy je jenom ucpaná odvzdušňovací díra na víčku zkuste ho povolovat ať tam jde vzduch jinak můžete až vám to zas udělá zkusit podlét svíčku ať zjistíte závadu jestli chytne tak je to benzin jinak elektrika

doplněno 23.02.14 21:57:

čerpadlo?benzin saje podtlakem zkuste to víčko když to nepomůže rozdělat karburátor může tam být špatná membrána nebo přicpaný

Od: tommtekk23
Datum: 23.02.14 20:34
Svicku jsem kupoval novou,jenze je divne,ze dokud se nedotknu dreva,slape jak hodinky...napadlo me pridrene lozisko,ale to bych citil v rukou(vetsi vibrace a jiny zvuk)nebo ne?me se zda,ze to neutahne klikovka,ale vzdycky se udusi,jako kdyby netahla do karburatoru benzin...navic v balonku u rucni pumpy po jejim chcipnuti neni benzin...ted me napada cerpadlo...pri vetsi zatezi...ja uz vazne nevim...ale diky za odpoved...
Datum: 23.02.14 21:50

Vypadá to, že tam skutečně nejde benzín. Asi přiskřípnutá hadička nebo něco ucpané. Možná i podtlak v nádržce. Nevím jak má tato pila řešenou jehlu na uzavírání paliva, s tím dnešním lihovým sajrajtem se často jehla zasekává nebo oxiduje, musí se to vyčistit. Toto s tím nesouvisí - pokud je tam svíčka Brisk, okamžitě vyměnit za jakoukoliv jinou - Brisky ve dvoutaktech hrozně zlobí.

Datum: 23.02.14 23:48

Zdravím můj tip bude špatné zapalování na 99% také jsem toto řešil s více pilama přišel jsem do lesa řezala po uříznutí stromu nebo dvou konec prostě jak se zahřála konec vyměnil jsem svíčku nic vše zkontroloval nic pak jsem dal jiné zapalování a pila šla jak nová

Od: moto®
Datum: 24.02.14 14:05

Pila je špatně seřízená. Pokud nemáte zkušenost, musí udělat mechanik který dělá pily. Jsou tam dva šroubky s kůželovitými sedly kterými se seřizuje bohatost směsi na malý plyn a při plném otevření, které regulují poměr benzínu a vzduchu aby vznikala správná směs. U normálních karburátorů tuto funkci plní trysky a seřízuje se jen přívod vzduchu k volnoběžné trysce.

Dobře vybavení profíci používají při seřizování pil či křovinořezů i digitální obrátkoměr který je přesnější než ucho. Pila se má seřídit tak, aby motor co nejvice točil na plný plyn a potom nepatrně šroubkem obohatit, páč nejvíce motor točí když je směs poměrně chudá a u dvoutaktu v tomto režimu hrozí ovšem zadření od přehřátého pístu. U vysocevýkonných dvoutaktů se může píst i propálit, tedy spíše protavit. To už je ale jiná liga, pila se spíše jen zadře.
Po správném seřízení je vhodné namontovat novou svíčku a ještě jednou odzkoušet a ev. doseřídit, páč původně bohaté seřízení svíčku znehodnotí.

doplněno 24.02.14 15:30:

Ještě bych doporučil zkontrolovat případně vyčistit vzduchový filtr. Pokud je zanesený, směs je bohatá a také se to může takto projevovat. Ten je třeba stejně před každým seřízováním čistit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.