Jak pestovat levandule

Od: Datum: 21.02.14 21:15 odpovědí: 2 změna: 22.02.14 07:43

jsem uplny zacatecnik v pestovani levandule, jak se o ni starat aby vonela jako ta ve stancich na vanoce? dekuji mnohokrat za odpovedi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.14 21:23
avatar

1 Pěstování levandule a semena levandule
Levandule potřebuje slunné stanoviště, můžeme ji pěstovat na zahradě, balkóně i na skalkách. Pěstování levandule na přímém slunci nám pomáhá, aby měla barvu i aroma co nejintenzivnější. Levanduli se daří v lehčí a spíše suché zemině, má ráda propustnou půdu, není náročná na živiny. Semena levandule sázíme na jaře, ideálně v únoru a březnu, do misky nebo truhlíku. Pěstujeme při teplotě okolo 20°C. Vzrostlé sazenice levandule přesazujeme po otužení na otevřený záhon. V květnu a červnu se sazenice levandule dávají do sponu 45 x 60 cm.

2 Pěstování levandule a stříhání
Chceme-li dosáhnout mohutnějšího květenství levandule, nesmíme zapomenout na stříhání. Větve levandule seřezáváme po odkvětu. Můžeme použít zahradnické nůžky. Mírné sestřižení ihned po odkvětu je doporučováno také proto, aby rostliny netvořily semena. Díky tomu budou mít v následujícím roce více síly pro tvorbu nových květů.

3 Pěstování levandule a množení levandule
Pěstitelé nejčastěji pěstují levanduli lékařskou (Lavandula officinalis). Množení levandule probíhá polodřevitými řízky stonků v dubnu. Množí se i semeny. Levandule mohou být podle kultivaru 20 cm až 60 cm vysoké. Například levandule hlávkovitá (Lavandula stoechas) je 50 - 80 cm vysoký velmi hustý a aromatický polokeř s čárkovitými šedoplstnatými listy, lehce podvinutými, květy má v tónech růžově purpurové až temně purpurové. Na vrcholu levandule má výrazné purpurové listeny. Levanduli množíme řízkováním z nekvetoucích výhonů na podzim.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.02.14 07:43
avatar

Do velkého modrého vyhledávacího okénka zadejte -levandule- Tak se dostanete do archivu a tam najdete velice velmi mnoho zkušeností mnoha lidí. ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.