Přezimované pelargonie zonále

Od: Datum: 18.02.14 16:58 odpovědí: 8 změna: 20.02.14 21:14

Vytáhla jsem je ze sklepa a mají asi 25cm bílé šlahouny zakončené drobným zeleným lístkem,nevim jestli je mám olamat až po dřevitou část a to tak že je odštípnu celé,nebo je nechat tak a ony zpevní a zezelenají? Spoléhám na vaše zkušeností.díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mahan
Datum: 18.02.14 19:32

Já mám ještě moje ve sklepě,ale taky se již na ně chystám.Muškáty seříznu asi na 10 cm a přesadím do nové zeminy,začínám již více zalévat a přihnojím.Pokud byste je nechala tak,tak se Vám vytáhnou a nejsou pěkné a jak je seříznete tak hezky obrazí a pokvetou jak divé.Zkusím vložit foto zloňska skoro všechny jsou přezimované.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mahan
Datum: 18.02.14 19:42

Nevím proč mě nejdou vložit obrázky zkusím to ještě jednou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sadlik*
Datum: 19.02.14 01:51

Dobrý den. Škoda, že nemáte možnost si nechat muškáty přes zimu na světle. Já je mám na studeném, ale světlém okně, mají krásné výhonky, které použiji na řízky-co nejdřív. Z mateční rostliny, tím, že ji seříznu, naroste krásně košatá rostlina, která bude v truhlíku zahajovat kvetení, pak se přidají namnoženésazenice. A letos i ze semínek, uvidím, zatím to vypadá na 50. Ti procentní úspěšnost, věřím, ževyleze ještě něco . Vbyste je měla vyndavat na světlo co nejdříve, přesadit, , zkrátit na vzhledný tvar a zbytek už zařídí příroda sama. S přáním už aby to bylo sadlik.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mija*
Datum: 19.02.14 04:58

Děkuj všem za užitečné rady. Mahan ...krásné muškáty, v lonském roce jsem byla též spokojená muškáty kvetly jak divé,tak jen doufám že letos po úspěšném přezimováni budou zas. Chtěla jsem udělit bod za ty hezké fotečky ale u vašeho jména se nezobrazuje ta značka na kladné hodnocení,nevím proč?

Datum: 20.02.14 17:02

body nejdou mahan přidat , protože není přihlášená- škoda ...taky jsem chtěla bodovat

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mahan
Datum: 20.02.14 21:14

mija,hahanaj to napsala za mě nejsem přihlášená proto nejde bodíkovat oběma Vám děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.14 20:49
avatar

Nechtě je tak,ale pak budou mít dlouhé stonky, když to ale odštípnete celé, hrozí, že nevypučí. Mnoho let jsem se je snažila uchovat, starala se a nakonec jsem to vzdala. když už se zachránily, nebyly kráné. Takže je raději na podzim zruším a koupím si nové sazeničky. V akcích se dají koupit za 80 Kč 10 a je pokoj, nemusím se nerovat, hlídat, zalévat a nakonec zjistit, že zašly.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.14 21:25

Minulý týden jsem je zastřihla, ale ne do dřevité části - jen jsem zkrátila ... budou košaté ...věřím, že pěkné.Zalila jsem jen mírně. Důležité je aby měly světlo - pokud ho nemají dostatek, rostou hubené vyžilé šlahouny z kterých by nic nebylo.

doplněno 18.02.14 21:26:

Co nejdříve je přesadím do nové zeminy - letos možná přijde čas je dát ven dříve- kdo ví?

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.