Odstranění zimní přikrývky

Od: Datum: 18.02.14 06:04 odpovědí: 5 změna: 18.02.14 12:11

Dobrý den,chtěla bych se tu zeptat či poradit,zda už,nebo ještě počkat s odstranˇováním zimní přikrývky/smrkovým chvojím/ z rostlin.Jako plno lidí jsem i já na podzim vše pečlivě přikryla-zazimovala,a zima se vlastně nekonala.,žijeme v Podkrkonoší a je tu jako na jaře.Dle zpráv asi už ani žádná velká zima zřejmě nebude,dnes šlo i normálně plet,ani ta zem nijak není moc zmrzlá,mám plno věcí /rostlin/stále ještě pod větvičkami,nevím tedy zda začít odkrývat,nebo ještě počkat,některé i dost zabalené/větvičky sláma/.Odpoledne bývá i plus 8 i 9 stupnˇů,na slunci i víc,prosím zahrádkáře či zahradníky,jaký mají na toto názor,či by poradili./Divná to letos zima,nezima.Děkuji moc za rady či názory,Anna P.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.14 07:06

V Ostravě kvetou sněženky v předzahrádkách paneláků. :-D Já upřímně nevím, protože na pár dní může přijít spousta sněhu a taky veliký mráz. Ale také nemusí. *nevi* Jen bych chtěla připomenout vodu. Zalívat! Nepršelo, nebyl sníh. Je veliké sucho a to rostliny poškodí nebo úplně zničí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.02.14 11:00

Zatím nechávám chvojí na místě. Přes den stíní (+10) a v noci hřeje (-3). Odkryju tak za měsíc (jestli nebude moc mrznout).

Od: myse®
Datum: 18.02.14 11:44

já už jsem odkryla... pod větvemi mi vykvetly sněženky... a já na ně chci koukat ;)

chci jaro! *ua*

ale větve jsem ještě nechala na hromadě, kdyby náhodou...tak je tam zase nahážu ...

Datum: 18.02.14 11:45

Já letos skalku ani nepřikryla, sněženky kvetou prý jak bláznivé, krokusy jsou venku-manžel říkal, že i tulipány ale to se mi zdá blbost, já skalku uvidím až v půlce března. Sice to není květina ale náš česnek má víc jak 5cm. tak doufám, že mrznout už nebude.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.02.14 12:11

U nás v Praze už mají tulipány tak 5 cm. Sněženky jsou už 14 dní rozkvetlé, o petrklíčích nemluvě. Před dvěma lety bylo touto dobou u nás -26°C. Chvojí z kytek asi dáme pryč, ale rozhodně ho necháme po ruce. Přeci jen je půlka února.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.