Jak se zbavit kroucené vrby

Od: Datum: 17.02.14 22:27 odpovědí: 4 změna: 19.02.14 08:29

Prosím o názor a případně radu. Vysadili jsme před pár lety kroucenou vrbu, kterou jsme řezem udržovali na cca 2,5m výšky. Potřebuji ji nyní ale z tohoto místa odstranit, takže vykopat asi v tuto dobu by bylo nejpříhodnější, když ještě "spí". Slyšela jsem ale názory, že vrba je "plevel" a i po vykopání začne znovu rašit ze zbytkových kořenů v zemi. Máte tuto zkušenost? Jak tomu event. zamezit? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.14 22:30

Já vykopal před asi 5lety 2 a nic znovu nerašilo

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.02.14 22:38

Vykopejte a snažte se odstranit co nejvíce kořenů. Kdyby něco začalo rašit, tak znovu vykopat, stříhání výhonů nestačí.

Datum: 18.02.14 20:53

Záleží na štěstí, ona je opravdu plevel, usíte ji vykoplat pořádně a dát si pozor, zda se i pod zemí kořeny někam nerozšířily, My jsme se jí zbavovali několik let a litovali, že jsme si ji pořídili.

Datum: 19.02.14 08:29

Dobrý den, vrba bude chtít určitě obrážet a budete kopat a kopat. Já bych jí porazil a snažil bych se dostat co nejníže, aby byl pařez pod úrovní terénu. Jde to třeba tak, že po odříznutí kmenu těsně nad zemí vyřežete motorovou pilou na pološe od řezu jakousi šachovnici a sekerou ty kousky odsekáte. Zasypal bych to hlínou do úrovně terénu, po vyrašení proutků a jejich zazelenání cca 20cm bych je postříkal Rondupem. Vstřebává se jen přes zelené části, ale zabíjí pak i živé kořeny. Možná, že to budete muset absolvovat ještě jednou, ale pochybuju, že pak zůstane ještě něco živého.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.