Darovana klivie - co s ni?

Od: Datum: 15.02.14 19:36 odpovědí: 10 změna: 24.02.14 08:50

Prosim o radu, jak se dal starat o klivii. Dostala jsem ji a neznam jeji stari. Byla kazdopadne v malem kvetinaci, kdy tak tri ctvrtiny byly koreny, hliny sotva trochu... Presadila jsem ji do mnohem vetsiho kvetinace a pozdeji jsem se dovedela, ze jsem nemusela, protoze klivie to ma jinak nez ostatni pokojovky. Mam ji na jare presadit do mensiho? Vyhazuje mi nove listy a stare zloutnou a usychaji - je to prilisnou zalivkou?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 15.02.14 19:48

Určitě ano.Klívii zalévám přes zimu cca jednou za 14dní,velmi málo.Můžete rosit... http://www.celysvet.cz/klivie.php

Ohodnoceno: 0x

Od: vladka536
Datum: 15.02.14 20:55

Odpoved urcite ano patri k zalivce nebo presazeni?

Datum: 15.02.14 21:45

Klívie má ráda malé květináče, ty kořeny je normální, že lezou ven. V zimě zalévat málo, dokonce ani v létě moc nee. Spíš vody míň. Klívie máme doma už moc let a každý rok kvetou.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.02.14 22:59

Kdy mám klivii přesadit do menšího? Nerada bych jí zarazila růst květů, pokud se k nějakému chystá. :)

Od: wamp®
Datum: 16.02.14 12:38

Vlaďko,přečtěte si prosím můj odkaz,tam máte psáno vše.Děkuji a hezký den

Datum: 17.02.14 22:16

Klivii mám po celou zimu v "letní kuchyni", kde sice přímo nemrzne, ale někdy je tam i 5 stupňů pod nulou. Po celou zimu Klivii zaleji tak maximálně dvakrát. Když je velká zima, tak nezaleji vůbec. Samozřejmě, že nějaké listy uschnou, ty pak vykroutím. Ale na jaře už v té kuchyni vyrazí stvoly s květy. Pak si je přenesu na svou verandu v bytě a takhle kvetou. Pozor, nepřesazovat do většího květináče zbytečně. Klivie se vyčerpá vytvářením nových kořenů a nekvete.

Datum: 23.02.14 15:41

Mám klivii několik let.Má už dva výhony kteté taky kvetou.Mám ji na jižním okně.Protože už nemužu dát větší květináč tak v zimě ,když je překořeněná tak ji zkrátím dokola kořeny a na jaře užíznu asi centimetr kořenu a dám novou zeminu.Z povrchu zeminu setřepu a dosypu novou.Letos má první květ.Přez zimu uhyne několik listu ale to není na závadu.

Datum: 23.02.14 20:32

Dámy, jen závidím, krásně se Vám s ní daří, tak budu doufat, že se s budoucí péčí polepším a také se dočkám květů. :)

Datum: 23.02.14 20:33

Ještě jsem neviděla takto rozkvetlou klivii, lze jen závidět. :) Děkuji za příspěvek.

Datum: 24.02.14 08:50

Je to nenáročná rostlina.Mít ji na světle nejlépe na okně,Já ji mám na jižním okně a přes léto zastínuji.Nemít velky květináč aby byly kořeny vyplněny,Zalívat přez léto víc a přez zimu mínˇ.A v létě občas pohnojit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.