Okrasnou čistící květinu do pokoje?

Od: Datum: 03.02.14 12:05 odpovědí: 4 změna: 03.02.14 17:01
avatar

Prý existujou nějaké okrasné rostliny do pokojů, které značně čistí ovzduší a klima pokoje a nejsou ani náročné na pěstování. Můžete mi poradit, chci to jako dárek pro manželku. Místa je dost na velkou i malou rostilunu. Díky všem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.14 12:31
Zdravím. Kdysi jsem koupila bratrovi cypřišek pokojový, protože tato dřevina tak čistí vzduch, že je vhodná pro alergiky. Moc si pochvaloval, že se mu lépe spí a zvládl o ní pečovat sám ;). Proto dávám tip...
http://www.ceskestavby.cz/rostliny/cuprescus/
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.02.14 13:11
avatar

Rostlin, které čistí vzduch je spousta. Na formaldehyd a benzen jsou jedny z nejlepších všechny druhy dracen, spathilium, aglaonema, chamaedora, chryzantema, gerbera a mnoho dalších. Myslím, že jestli máte místo, tak květin není nikdy dost.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pacourek*
Datum: 03.02.14 16:16

chlorofitum (zelenec )je absolutně nenáročná rostlina a vzduch čistí od choroplodních zárodků

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bruk600*
Datum: 03.02.14 17:01

Všechny ty zaručené informace o čištění vzduchu rostlinami jsou nějaké podivné a podle hesla "věř a víra tvá tě uzdraví". Pokud má rostlina něco čistit tak, by to muselo být v zimě a to jsou všechny rostliny ve velkém útlumu a to hlavně z důvodu nedostatku světla. V létě je roslinstva venku dostatek a tak je lepší vyvětrat. Prostě pokud si chcete zušlechtit byt a máte místo v těsné blízkosti okna, tak je mnoho rostlin, které by bylo možné doporučit, jen záleží na podmínkách které jste schopen zajistit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.