Zbavení se pařezů

Od: Datum: 21.01.14 11:15 odpovědí: 13 změna: 03.03.14 15:34

Na zahradě máme dědictví po předcích, staré, proschlé ovocné stromy. Jsou asi roubované na pláně, protože s kořenem nehne ani traktor. Znám jediný způsob je ke dostat ven, okopat a pak osekávat kořeny jeden po druhém. Jsme, ale v 21. Století a ne v době piramid. Co s kořeny, nechat je tam nemohu. Moc děkuji za radu někoho, kdo je s toho moudrý a kdo mne uchrání lopoty do úmoru sadlik.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.01.14 11:17

Vypálit, vyfrézovat, nebo třeba s pomocí chemie.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.01.14 11:18

Přidám. Hlíva a nejlépe bagr.

Od: jardap*
Datum: 21.01.14 11:19

Nejlepší je prolít naftou a pak, cca po týdnu vypálit. Ovšem po ekoligické stránce nic moc

Datum: 21.01.14 11:21

Je několik základních metod, které si můžete dále rozvést.

Drahá metoda, pozvat stroje, firmu, brigádu a vykopat.

Levnější metoda, sám se nadřete a vykopete.

Dlouhá metoda, čas a chemie. Klidne zabalíte pařez do igelitu, zahrnete zeminou a čas si poradí..

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.01.14 11:23
Starej řetěz do motorovky, naříznout několikrát křížem a zapálit.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.01.14 11:25
Pozvat nekoho s JCB a za hodinu nema co delat.

Od: ben®
Datum: 21.01.14 11:26

Dobrý den, všechny kořeny asi nikdy ven nedostanete. Já jsem to dělal "po staru".

Strom (kmen) uříznout asi 1 m vysoko, odkopat hlínu, sekerou přerušit kořeny a za ten pahýl vypáčit. Stačí se dostat pod úroveň povrchu a jámu srovnat a udusat.

A žádné pařezy ani nevzniknou. Zdravím!

doplněno 21.01.14 11:33:

Jenom dodám, že čím delší si ponecháte ten pahýl, tím je větší páka a jde to snadněji.

doplněno 19.02.14 08:09:

sadlik - tak, gratuluji k výkonu. Máte už na jaro připraveno.

Ohodnoceno: 6x

Od: host
Datum: 21.01.14 11:48

"Jenom dodám, že čím delší si ponecháte ten pahýl, tím je větší páka a jde to snadněji..." - stejná zkušenost.

Nechat si při kácení delší kus kmene, co člověk dosáhne při páčení, tedy tak asi do 180 až 200 cm. Kratší než metr už taková dobrá páka není, to je pak lepší fakt uříznout nad zemí. A pak krumpáč, rýč, sekyra, pila a lidské sádlo (vlastní) a propotit triko. Po odhalení kořenů se už nekope naslepo, ale páčením se dá naznačit pohybem hlíny, kudy vedou kořeny a u nich se kope krumpáčem a pak se rýčem a sekyrou kořeny postupně jeden po druhém odsekávají. Nesekat do hlíny, zbytečně si otupíte sekyru a pilou do hlíny vůbec ne.

Zbytků kořenů v zemi samozřejmě zůstanou. Kdybyste strom vyvrátil řetězem nebo lanem zapřaženým do traktoru, tak si uděláte do zahrady kráter a stejně vám zbytky utržených kořenů v zemi zůstanou. Je to příroda, vyhnijí postupně samy a uživí i další podzemní hmyz a další živočichy.

Datum: 21.01.14 12:16

Nejkvalitnější odpověd děkuji. Sadlik. Jinak to sádlo použiji dvakrát, já jsem sádlo karel.

Datum: 14.02.14 20:54

odkopat 10cm pod zemi,uriznout a zahrnout hlinou.

Datum: 19.02.14 01:21

jEŠTĚ JEDNOU DĚKUJI VŠEM,KTEŘÍ CHTĚLI PORADIT.DÍÍKY MÍRNÉMU POČASÍ UŽ MÁM SITUACI VYŘEŠENOU.TROCHU JSEM SE ZAPOTIL,ALE PĚT STROMŮ LEŽÍ A PAŘEZY JSOU VENKU,VŘELE DOPORUČUJI VŠEM ,KTEŘÍ POTŘEBUJÍ ROZHÝBAT PO ZIMNÍM LENOŠENÍ. SADLIK.

Od: sadlikj
Datum: 03.03.14 09:20

Ještě dodatek..PAREZŮ BYLO DOST,TAK JSEM POUŽIL HNED TŘI METODY-UŘÍZNOUT NAD ZEMÍ A VYPÁLIT-UŘÍZNOUT A POUŽÍT PAREZOL-OKOPAT A SEKERU.POSLEDNÍ METODA JE SICE NAMÁHAVÁ,ALE NAKONEC NEJRYCHLEJŠÍ A BEZ ZBYTEČNÉHO DALŠÍHO BĚHÁNÍ NA ZAHRADU.ROZHODNĚ SE MI OSVĚDČILO VYKOPAT, SROVNAT A PAK AŽ BUDE VHODNÁ DOBA OSÍT TRAVOU.PAREZÁKEM TO JE FUŠKA UŽ JENOM RUČNĚ VYVRTAT DÍRY-ELEKTRIKA JE DALEKO-CHODIT ZALÉVAT JAK NASTĚNKA A NAKONEC SPÁLIT PŮL STODOLY DŘEVA ,ABY PAREZ VYHOŘEL,PŘI PRVNÍM ZPŮSOBU JE TŘEBA CELÁ STODOLA DŘEVA.S NADSÁZKOU.NA SHLEDANOU MOJI RÁDCOVÉ PŘI DALŠÍM PROBLÉMU JSTE MOC HODNÍ,ŽE VÁM MŮJ OSUD NEBYL LHOSTEJNÝ. SADLIK.

Od: ivik®
Datum: 03.03.14 15:34

V sobotu o tom byl Pták Loskuták na Nově,bylo to pomocí chemie a vypálení,přehrajte si to ne netu...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.