Orchideje mi nekvetou, ale rozmnožují se

Od: Datum: 14.01.14 15:53 odpovědí: 7 změna: 20.01.14 16:46

Prosím všechny pěstitele o radu, mám 2 orchideje, krásně odkvetli, ale už nenakvétají. Místo toho mi na koncích stvolu rostou nové sazenice (rostliny) Nevím, kdy je mám oddělit, jedna už mám cca 4kořeny, druhá je zatím malá. Co je špatně, že nekvetou, ale pouští nové sazenice. Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.01.14 16:23
avatar

Není udán druh, jsou jich stovky. Orchidej se snaží přirozeně o zachování a veškerou energii vkládá právě do množení. Oddělte nové rostlinky a zasaďte do substrátu pro orchideje, budete mít nové rostliny. Další nové rostlinky odstraňujte, časem rostlina na květ opět nasadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.14 16:27
Podle některých odborníků naroste na "keiki" na Phalaenečku v případě, že je nějaká pěstitelská chyba, která je včas odstraněna. Rostlina se tím hodlá zachránit. Z pěstitelského hlediska je to malý zázrak. Novou rostlinku je potřeba nechat na mateřské co nejdéle, aby měla pěkné vzdušné kořínky a byla dostatečně silná - klidně i dva roky. V praxi do doby, než zjistíme, že mateřská rostlina začíná strádat...
doplněno 14.01.14 16:29: Neoddělovat! Měla jsem "keiki" a přesto mateřská rostlina kvetla ;).
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.14 20:41
avatar

Je potřeba zachovat zásadu,po odkvětu zastřihnout stvol těsně pod posledním květem.Pak opět pokračovat v zalévání a hnojení,po krátké době rostlina znovu zakvete.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.14 11:07

Fakt zastřihnout? Proč? Naše babi je nezastřihuje a krásně jí opět nakvetou (Phalaenopsis).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.14 19:52
avatar

Ty stvoly jsou normální, stačí je odříznout, až jich je moc. Já orchideje pěstuji už léta a stále mi kvetou vždy s menší pauzou. Netrhat odkvetlé květy, pouze pokud stonek uschne, tak maličko odříznout. Zalévám je spodej 1x týdne, mám je na okně nad topení, v létě na ně jde plné slunce, až to nemá být. 1y za měsíc naliju do misky vodu s hnojivem, běžěn se prodává nebo se dají koupit tyčinky na orchideje.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jar®
Datum: 20.01.14 14:54

Děkuji ajo, tak asi jako je u první orchidei mám rostlinku velkou, jen kořínků více, ale kratší. Mám už jí oddělit, nebo ještě ne, chtěla bych aby mi orchidea spíše kvetla, než pouštěla nové rostlinky.

Datum: 20.01.14 16:46
avatar

ahoj, za celých 5 let, co je pěstuju, jsem nci neoddělila, jenom, když vidím, že těch vzdušných kořenů je moc, tak nějaký odstřihnu a nic se neděje, po odkvětu si dá rostlinka tak měsíc pokoj a začne nabírat poupat

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.