Okrasný strom na zahradu

Od: Datum: 05.01.14 18:03 odpovědí: 14 změna: 14.01.14 07:14

dobrý den, potřebovala bych nějaký tip na strom. Mám malou zahradu, po kraji ovocné stromy na jedné straně, na druhé keře a doprostřed zahrady bych chtěla strom-aby to vypadalo jako zahrada. Radši okrasný než ovocný. Ne topol, lípu apod.-jsou to vysoké stromy a moc by zahradu zastínili. Děkuji.

doplněno 11.01.14 20:36:

doplňuji otázku o fotku..vlevo ovocné stromy, vpravo okrasné keře, v popředí jabloň..chci něco doprostřed zahrady...děkuji za další nápady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.14 18:33

Záleží na tom, aký priestor bude mať strom vyčlenený a na tom akú máte predstavu. Či chcete stĺpovitý tvar, alebo guľovitý, previslý, okrasný kvetom, alebo listom. Možností je veľa. Okrasných čerešní, bukov, brestov, hrabov... je nepreberné množstvo. A ihličnatých je asi tak isto.

Ohodnoceno: 0x

Od: hpaja*
Datum: 05.01.14 20:05

No právě...právě že je tak obrovské množství...určitě radši guľovitý než sloupový, i když prostoru není moc...jak jsem psala odpověď níž...zkusím vložit foto-pro představu.

Datum: 09.01.14 14:40

Dobrý deň

Skúste si pozrieť Prunus fruticosa " Globasa ", Ginkgo biloba " Marieken ", Platanus acerifolia " Alphens Globe ".

To by bolo z tých guľovitých asi to najkrajšie. Z tých menších stromov a okrasných by som určite doporučil nejakú okrasnú jabloň.

Datum: 05.01.14 19:46

Zdravím, ono je těžké sadit do takové zahrady něco okrasného. Také jistě záleží jak velká je zahrada. Jaké keře máte na druhé straně - okrasné? Bylo by OK poslat fotku.Abyste to neměli okrasné mezi hruškama a jablkama.

doplněno 06.01.14 14:09:

http://hobby.idnes.cz/iva-hut…by-zahrada.asp?c=A100907_1350

Datum: 05.01.14 20:03

dobrá připomínka-zítra zkusím zahradu vyfotit-abych to upřesnila. Děkuji

Od: sepi®
Datum: 06.01.14 10:12

Syrský ibišek )) rhododendron ))velká kanadská borůvka ))nebo ještě túje a tu tvarovat .))

hezký den .))

Datum: 06.01.14 11:48

http://www.zbozi.cz/?typ=nabidky&q=ibi%C5%A1ek+venkovn%C3%AD#utm_source=search.seznam.cz&utm_medium=hint&utm_term=ibi%C5%A1ek+venkovn%C3%AD&utm_content=nabidky Chodívám kolem ibišku venkovního s velkými růžovými, uprostřed červenými květy a je úžasný. Nevím, jestli to je stromek nebo velký keř. Je asi 2m vysoký a 1m široký a kvete celé léto. Od jara až do mrazíků. To mu opadala spousta nerozkvetlých poupat spálených mrazem.

Datum: 08.01.14 18:06
Ruj vlasata, salix exigua, komule davidova,ginko biloba, tsuga.

Od: viky®
Datum: 08.01.14 19:52

Dobrý den. Píšete, že máte malou zahradu, po jedné straně stromy, druhá strana keře, chcete uprostřed okrasný strom, aby to vypadalo, jako zahrádka. Když uprostřed zahrady, bude besídka, nebo altánek na sezení, můžete každý rok, kolem dokola, nasadit pnoucí letničky, nebo stálezelený břečťan apod. Jen můj názor. Viky

doplněno 08.01.14 19:54:

Otočit altánek tak, aby byl dobrý výhled a příjemné posezení v chládku. V.

doplněno 08.01.14 19:57:

Tak to může vypadat.

Ohodnoceno: 1x

Od: michalov*
Datum: 11.01.14 22:48

Prostudujte řez ovocných stromů. Zdá se mi,že ta jabloň má konkurenční výhony a vidlice.Vypadá také jako by byla řezaná na vnitřní pupen.Korunka je uzká.

Datum: 11.01.14 22:59
Bez černý Black lace. Úžasný, nenáročný.

Datum: 13.01.14 23:42

zdravím, ta jabloň je v nešťastném místě. Je přímo v cestě n zahradu --čili i v rozhledu na ni.Nevidím pořádně co to je za chatku ,jestli to máte na dříví ,,nebo na něco jiného.Každopádně ji osadit buď přísavníkem,nebo "psím vínem". Ať vám neruší zahradu,.Já tady neumím poslat fotku ,dejte mi vaši adresu do pošty,pošlu vám hezké náměty. Ty keře máte jaké? Okrasné? Nemá cenu nic dávat do středu zahrady ,,bylo by to jak pěst na oko. Navíc,,vysokého něco vám vrhá úzký stín ,a širší koruna je do prostoru. A také se hedná o to,jestli to máte zahradu u které bydlíte,nebo na ni dojíždíte. zdravím

doplněno 13.01.14 23:45:

obrázek

Datum: 14.01.14 07:14

jabloň je tam schválně-není to zákrsek, ale nějaký polokmen-nebo něco podobného, aby narostla víc do výšky a vrhala stín, protože je to foceno od domu-terasy, peče tam celý den. Ty keře jsou všechny okrasné. U chatky na dřevo máme nasazenou vistárii, ale je ještě malinká, není vidět, tak doufám,že to brzy trochu obroste a zkrášlí. můj mejl je hpaja@seznam.cz, budu ráda za nápady.

Od: andrea1*
Datum: 14.01.14 02:59

Myslím, že doprostřed zahrady dávat strom není dobrá volba. Bude vám překážet, to za prvé a za druhé by měl zůstat prostředek zahrady volný a stromy a keře osazovat spíš po jejím obvodu. Musíte si ujasnit, zda chcete zahradu pro rekreaci nebo pro čistě užitkový účel. Zahrady se zakládají tak, že je prostředek využit pro rekreační účel. Obzvláště jestliže máte malou zahradu, tak cokoliv doprostřed bych nesázela.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.