Paulownie plsnata

Od: Datum: 03.01.14 20:32 odpovědí: 4 změna: 11.01.14 11:13

Dobrý den,poradíte mi kde koupit sazenici činskeho stromu - Paulownie plsnata?Pročítám dlouho vše na netu,ale všude nabízí jen semínka raději,bych sezeničku rovnou ji vysadit na zahradu.Budu ráda i za vaše rady či zkušenosti s tímto krásným rychle rostoucím stromem ma ho tady někdo z Vás?Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: michalov*
Datum: 03.01.14 20:53

Můžete klidně koupit semena.Klíčí velice ochotně.Občas ale padají klíčky,takže je dobré je stříknout fungicidem.Pawlovnia plstnatá u nás těžko přežívá,respektive její nadzemní část.Je na ní tady příliš zima.Nadzemní část u mladých sazenic a stromků naši zimu nepřežije a umrzne. Nevyzrálé dřevo poškozují už mírné mrazíky. Během léta,pakliže kořeny přežily do jara,obráží znovu.Jinak potřebuje živnou půdu a dostatek vláhy a také samozřejmě světlo jak je tomu všeobecně u rychlerostoucích dřevin. V opačném případě roste pomalu,má malé listy a nedaří se jí. Nový výhon přežije do jara,pakliže je obalen bublinkovou folií po celou zimu. Doporučuji zasadit jinou dřevinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kono
Datum: 03.01.14 20:53

Nevím kde, ale měl jsem možnost vidět (Dolný Pial okres Levice/Slovensko), co je to za obrovský strom, jedině někam do parku ne domů na zahrádku.

https://www.poradte.cz/rostli…ny-a-pestovani/625-strom.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.14 14:40
avatar
Pavlownií je více druhů. To co se teď nabízí jako rychle rostoucí kultivar na produkci dřevní hmoty přežívá naši zimu bez problémů. Podle popisu to kvete podobně když to chcete pro ozdobu ale je potřeba počítat s tím, že strom to bude už za nejakych 10let hodně velký.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.14 11:13
avatar

Strom okrasné Paulownie se prodává v zahradnické školce. Na výběr můžou být různě staré exempláře za různé ceny. Semena nabízená na netu jsou zpravidla kultivary na produkci dřevní hmoty. Jen upozorňuji, je to vetší rychle rostoucí strom. Do vyšších poloh se nehodí, trpí mrazy. Pokud ale prvních pár let přežije, její mrazuvzdornost se výrazně zvyšuje. V tužších zímách ale i potom velmi bohatá násada květů zmrzne. Ale o to je napínavější :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.