Žloutnutí listů u bramboříku

Od: Datum: 03.01.14 16:51 odpovědí: 3 změna: 03.01.14 18:47
avatar

Dobrý den, potřeboval bych poradit, co se stalo bramboříku, kterého uvádím v přiložené fotografii. Dolní polovina všech listů má žluté neobvyklé zbarvení, horní polovina listů je zbarvena správně a zdravě dle svého druhu. Pozoroval jsem jej každý den a každým dnem žloutnul více a více. Toto neobvyklé zbarvení indikuje pravděpodobně něčeho nedostatek. Nevím, a tak jsem se obrátil na tuto poradnu. Čím je to, že ty listy takto chřadnou? Co se s tím dá dělat a jak to napravit? Děkuji. MichalSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.14 16:57

Žluté listy odstraňujte - na vině je teplo - brambořík miluje studený pokoj kolem 15st . ,pak dlouho neúnavně kvete a prospívá. Také se má v době květu aspoň 1x týdně pohnojit hnojivem na pokojové květiny .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.14 17:41

Může to být teplo (optimum 12-15 stupňů), nedostatek světla. Tady konkrétně u této rostliny mi přijde, že zalévate vrchem přímo na hlízu a listy začaly podehnívat. Zalévat do misky, nepřelít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.14 18:47
avatar

já mám brambořík na chatě,kde netopím a vede se mu moc dobře, divím se,že snese takovou zimu

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.